Zlaté a strieborné jedálenské súpravy sú viac na obdiv ako jedlo, no pohľad na ne vám vyrazí dych

0

Umelkyňa Wiebke Maurerová sa vo svojom umeleckom vyjadrení snaží používať predmety každodennej potreby. No jej umelecká interpretácia z nich robí priam nebeské kúsky.

Obyčajné lyžičky, tanieriky, či misy sa v jej rukách menia na hotové drahokamy. Keďže najradšej pracuje so zlatom a striebrom, ornamenty, ktoré do nich vyrezáva umocňujú už aj tak vysokú hodnotu týchto predmetov.

„Fascinuje ma stará práca európskych klenotníkov. Objavujem tradičné spôsoby navrhovania vecí ale neostávam pri tradícii ako takej. Mojim cieľom nie je opraviť poškodené veci, ja ich chcem rozložiť, nájsť ich podstatu, srdce a znovu ich objaviť ako niečo nové – funkčne aj formálne,“ opisuje svoju prácu Wiebke.

Ukážka z jej práce vás určite presvedčí, že vie, o čom rozpráva.

Zdroj: thisiscolossal.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Pozrite sa na život v najsevernejšom meste na Zemi v 4K

O súostrovie Špicbergy (Svaldbard) sme vám už písali. Nachádza sa tu potravinový trezor, ktorý uchováva semená takmer všetkých poľnohospodársky dôležitých rastlín, ktoré v prípade globálnej katastrofy môžu naštartovať poľnohospodársky priemysel. Okrem toho je toto miesto aj adresou mesta Longyearbyen, ktoré sa hrdí titulom najsevernejšieho mesta na Zemi. Nachádza sa len cca. 1300 kilometrov od severného pólu, no aj napriek tomu vyniká svojou krásou, snehom a samotou. Derek z vedeckého tímu Veritasium toto miesto navštívil a urobil podmanivé 4K video, ktoré vám Longyearbyen predstaví. Zdroj: youtube.com