Zlaté a strieborné jedálenské súpravy sú viac na obdiv ako jedlo, no pohľad na ne vám vyrazí dych

0

Umelkyňa Wiebke Maurerová sa vo svojom umeleckom vyjadrení snaží používať predmety každodennej potreby. No jej umelecká interpretácia z nich robí priam nebeské kúsky.

Obyčajné lyžičky, tanieriky, či misy sa v jej rukách menia na hotové drahokamy. Keďže najradšej pracuje so zlatom a striebrom, ornamenty, ktoré do nich vyrezáva umocňujú už aj tak vysokú hodnotu týchto predmetov.

„Fascinuje ma stará práca európskych klenotníkov. Objavujem tradičné spôsoby navrhovania vecí ale neostávam pri tradícii ako takej. Mojim cieľom nie je opraviť poškodené veci, ja ich chcem rozložiť, nájsť ich podstatu, srdce a znovu ich objaviť ako niečo nové – funkčne aj formálne,“ opisuje svoju prácu Wiebke.

Ukážka z jej práce vás určite presvedčí, že vie, o čom rozpráva.

Zdroj: thisiscolossal.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Dráždivé nohavičky s mačičkou na tom najvhodnejšom mieste

Ak ste odvážna žena a nebojíte sa dať si na seba hoci aj dráždivé nohavičky, potom sú tieto mačacie vzory určené aj pre vás. Tieto "cicušky-micušky" pochádzajú z lotyšského internetového obchodu s názvom Gaujarts. Tento nápad nie je vo svete spodnej bielizne žiadnou novinkou, ale za zmienku určite stojí. Nová kolekcia mačacích nohavičiek disponuje strategicky umiestnenými fotografiami mačiek, ktoré sa v prípade potreby dokážu na každú "návštevu", hoci aj nečakanú, usmiať, prípadne aj vystrašiť. Nohavičky ponúkajú na výber z viacerých mačacích výrazov od milo sa usmievajúcich až po vystrašené zježené mačacie hlavy. http://editorial.designtaxi.com/editorial-images/news-kittypanties18022016/2.jpg http://editorial.designtaxi.com/editorial-images/news-kittypanties18022016/3.jpg http://editorial.designtaxi.com/editorial-images/news-kittypanties18022016/4.jpg http://editorial.designtaxi.com/editorial-images/news-kittypanties18022016/5.jpg http://editorial.designtaxi.com/editorial-images/news-kittypanties18022016/6.jpg http://editorial.designtaxi.com/editorial-images/news-kittypanties18022016/7.jpg Zdroj: designtaxi.com