Zlepšite vzťah s klientmi a potešte ich niečim originálnym

0

Žiaden podnikateľ, úspešný biznismen, nie je rád, keď sa jeho klienti rozhodnú opustiť ho a ísť k jeho najväčšej konkurencii. Tento problém potrápil už nejedného podnikateľa a ak ste na tom rovnako a trápite sa, dajte na naše rady. Uvidíte, že klienti od vás odchádzať už nebudú.

Lahodné vínko

Každého vášho klienta poteší fľaška luxusného zahraničného, či slovenského vína. Ak ich chcete potešiť nielen na Vianoce a na výročie uzavretia vašej spolupráce, kúpte im naozaj luxusnú fľašu chutného vína. Uvidíte, že klienta každá pozornosť poteší.

Dobrú kávu do firmy

V každej firme ocenia kávu. O to viac, ak je káva slovenskej výroby. Odporúčame vám vyberať darčeky pre obchodných partnerov z ponuky lahodných slovenských káv. Jednou z nich je práve káva Ebenica. Jej lahodná vôňa a chuť dokážu opantať zmysly každého z vás. Túto kávu ocení aj váš najnáročnejší klient. To vám zaručujeme.

Neklamte ich, nezavádzajte ich

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek z týchto darčekov, je dôležité, aby ste si s klientmi vybudovali čo najlepší vzťah. Darčeky potešia vždy, ale čo keď klientov zavádzate, klamete a myslíte len na seba a svoj zisk? Takýmto správaním klientov od seba len odlákate. Buďte priateľský, snažte sa klientovi vyhovieť a keď to bude vyžadovať, poraďte mu. V žiadnom prípade sa mu nevnucujte.

Nezabúdajte, že klient vám vytvára zisk, preto ak sa rozhodnete vyberať víno, vyberajte z tých najlepších viníc. Ak sa rozhodnete pre kávu, vyberajte z tých najlepších pražiarní kávy. Klienti sú náročnejší a akékoľvek pochybenie z vašej strany by ich presvedčilo odísť od vás. Nepodceňujte situáciu a dodržiavajte to, čo sme si vyššie spomínali. Vašej firme sa tak určite bude dariť.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.