Zoznámte sa s Azuma Hikari – domácim holografickým asistentom

0

V okamihu, keď si myslíte, že sa už nič nové nedá vymyslieť, príde správa z Japonska o technologickej novinke, o akej ste ešte nepočuli. To je aj prípad Gateboxu – virtuálneho robota a domáceho asistenta s umelou inteligenciou.

Vzhľadom podobné malej sklenenej postave, Gatebox zobrazuje holografickú postavu známej anime postavy Azuma Hikari, ktorá vás každý deň pozdraví a pomôže ako len bude môcť.

Komunikácia môže prebiehať dvoma spôsobmi, buď pomocou klasického chatu alebo aj na základe hovorených pokynov vďaka softwaru na rozpoznávanie hlasu.

Umelá inteligencia ukrytá v tomto systéme vás dokáže zobudiť, vyhľadať aktuálnu predpoveď počasia, alebo tiež ovládať domáce spotrebiče v dome. Gatebox je špeciálne navrhnutý pre starších a osamelých ľudí, ktorým pomôže spríjemniť dlhé chvíle osamote.

Zdroj: gatebox.ai

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Star Wars: Battlefront na herných zariadeniach ešte tento rok

Fanúšikovia Star Wars univerza sa konečne dočkali. Spoločnosť Electronic Arts v spolupráci s vývojárskym štúdiom DICE vydala prvý trailer pre hru Star Wars: Battlefront. Z traileru hra vyzerá naozaj úchvatne, no aj napriek tomu, že v je v úvode napísané, že ide o game engine footage sa to niektorým hráčom nepozdáva a myslia si, že ide len o akýsi trik. K slovu sa dostanú aj ikonické postavy ako Darth Vader, Millenium Falcon či Boba Fett. V multiplayerových súbojoch by sa malo stretnúť až 40 hráčov naraz. Vydanie hry Star Wars: Battlefront je naplánované na 17. novembra 2015 pre PC, Xbox One a PlayStation 4. Zdroj: vg247.com