Zoznámte sa s Azuma Hikari – domácim holografickým asistentom

0

V okamihu, keď si myslíte, že sa už nič nové nedá vymyslieť, príde správa z Japonska o technologickej novinke, o akej ste ešte nepočuli. To je aj prípad Gateboxu – virtuálneho robota a domáceho asistenta s umelou inteligenciou.

Vzhľadom podobné malej sklenenej postave, Gatebox zobrazuje holografickú postavu známej anime postavy Azuma Hikari, ktorá vás každý deň pozdraví a pomôže ako len bude môcť.

Komunikácia môže prebiehať dvoma spôsobmi, buď pomocou klasického chatu alebo aj na základe hovorených pokynov vďaka softwaru na rozpoznávanie hlasu.

Umelá inteligencia ukrytá v tomto systéme vás dokáže zobudiť, vyhľadať aktuálnu predpoveď počasia, alebo tiež ovládať domáce spotrebiče v dome. Gatebox je špeciálne navrhnutý pre starších a osamelých ľudí, ktorým pomôže spríjemniť dlhé chvíle osamote.

Zdroj: gatebox.ai

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Súboj o srdce partnera vašich snov

Čím bližšie nás k sebe posúva virtuálna realita, chatovanie a sociálne siete, tým sme si paradoxne vzdialenejší. Čoraz viacerí z nás si akosi nedokážu nájsť svoju vysnenú polovičku. Možno máme príliš veľké nároky a možno iba smolu. Na internete trávime veľa času, mnohí pracovne, ešte väčšia skupina aj súkromne a na lásku akosi nie je čas, ba ani dostatok príležitostí. A hoci sa zdá, že všetky tie zdieľané obrázky, statusy a verejne prezentované názory nás k sebe približujú, nie je to celkom tak. Skutočné pocity a prítomnosť niekoho blízkeho nenahradí žiaden počítač, pre ozajstné zblíženie je treba ešte niečo viac. No začať môžete aj na internete, stačí len vedieť, kde hľadať a poznať miesta vhodné na zoznámenie. My vám dnes prezradíme, kam sa obrátiť (alebo si prekliknúť). Rytieri nevymreli Áno, je to tak! Sú stále medzi nami, len sa poskrývali kade-tade. Na prvý pohľad (možno ani na druhý) ich nerozoznáte od bežných chlapov 21. storočia. Prezradí ich až galantné správanie a túžba nájsť ušľachtilú ženu svojho života. Či už ste utajený rytier prestrojený v obleku alebo osamelá dáma snívajúca o dokonalom chlapovi, netradičná zoznamka Rytiersky súboj je tu pre vás. Ak sa vám totiž zapáči nejaká lady, stačí sa uchádzať o jej priazeň a ak usúdi, že stojíte za to, aby si vás všimla, prípadne zverila svoje srdce, tak otvorí súboj a vy jej môžete dokázať, že ste ten naj. Moderná lady chytí opraty do svojich rúk Ten váš rytier je možno hneď za rohom, len o ňom ešte neviete. Pre všetky emancipované dámy, ktorým sa nechce donekonečna vyčkávať, kedy si ich niekto všimne, je tu vynikajúca príležitosť. Dajte o sebe vedieť tomu, kto sa vám páči. Vyjadrite svoje sympatie štuchnutím a čakajte ako zareaguje on. Ide predsa o hľadanie lásky, možné partnerstvo s vaším moderným rytierom, a to je silná motivácia snažiť sa zabojovať a ukázať sa v najlepšom svetle. Či ste skrytý rytier alebo presvedčená lady, odhaľte svoju pravú identitu a presvedčte, že gavalierstvo, slušnosť a morálne princípy nevymreli. Postačí jeden rytiersky súboj a všetko podstatné sa ukáže. A možno príde aj láska... Foto: rytiersky-suboj.sk PR