Zoznámte sa s Azuma Hikari – domácim holografickým asistentom

0

V okamihu, keď si myslíte, že sa už nič nové nedá vymyslieť, príde správa z Japonska o technologickej novinke, o akej ste ešte nepočuli. To je aj prípad Gateboxu – virtuálneho robota a domáceho asistenta s umelou inteligenciou.

Vzhľadom podobné malej sklenenej postave, Gatebox zobrazuje holografickú postavu známej anime postavy Azuma Hikari, ktorá vás každý deň pozdraví a pomôže ako len bude môcť.

Komunikácia môže prebiehať dvoma spôsobmi, buď pomocou klasického chatu alebo aj na základe hovorených pokynov vďaka softwaru na rozpoznávanie hlasu.

Umelá inteligencia ukrytá v tomto systéme vás dokáže zobudiť, vyhľadať aktuálnu predpoveď počasia, alebo tiež ovládať domáce spotrebiče v dome. Gatebox je špeciálne navrhnutý pre starších a osamelých ľudí, ktorým pomôže spríjemniť dlhé chvíle osamote.

Zdroj: gatebox.ai

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Nádherný ľadový hotel

Videli ste už mnoho hotelov, ktoré sa snažili nejako zaujať, aby k sebe prilákali návštevníkov? Toto je jeden z nich. Hotel de Glace je miesto, ktoré je vyrobené celé z ľadu. Tento hotel vás hneď na prvý pohľad zaujme a dokáže vás svojou krásou opantať.  Ak navštívite toto miesto, ako keby ste sa ocitli v ľadovom kráľovstve z rozprávky Frozen, no v trošku inej podobe. Hneď, keď prekročíte prah Hotela de Glace, privítajú vás tam obrovské ľadové haly, ktoré sú zdobené prekrásnymi sochami, či inými dekoráciami. Nábytok, lampy, telefóny, či celá recepcia sú vyrobené z ničoho iného ako z ľadu. Tento hotel otvára svoje brány už po tretí krát, no stále sa snaží zdokonaľovať svoj interiér. Jeho najbližšie sezóna začína už v januári 2015. Zdroj: inhabitat.com