Zoznámte sa s Azuma Hikari – domácim holografickým asistentom

0

V okamihu, keď si myslíte, že sa už nič nové nedá vymyslieť, príde správa z Japonska o technologickej novinke, o akej ste ešte nepočuli. To je aj prípad Gateboxu – virtuálneho robota a domáceho asistenta s umelou inteligenciou.

Vzhľadom podobné malej sklenenej postave, Gatebox zobrazuje holografickú postavu známej anime postavy Azuma Hikari, ktorá vás každý deň pozdraví a pomôže ako len bude môcť.

Komunikácia môže prebiehať dvoma spôsobmi, buď pomocou klasického chatu alebo aj na základe hovorených pokynov vďaka softwaru na rozpoznávanie hlasu.

Umelá inteligencia ukrytá v tomto systéme vás dokáže zobudiť, vyhľadať aktuálnu predpoveď počasia, alebo tiež ovládať domáce spotrebiče v dome. Gatebox je špeciálne navrhnutý pre starších a osamelých ľudí, ktorým pomôže spríjemniť dlhé chvíle osamote.

Zdroj: gatebox.ai

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Nová aplikácia vám umožní prijať hovor aj bez signálu

O tom, že v Barcelone sa začiatkom marca konal svetový mobilný kongres sme už spomínali v súvislosti s novou inteligentnou fľašou pre škótsku whisky Johnie Walker. Teraz vám predstavíme ďalšiu novinku. Ide o novú mobilnú aplikáciu, s ktorou môžete prijímať hovory aj keď váš telefón nemá spojenie, je tak povediac mimo signálu siete. Jedinou podmienkou je to, aby ste mali k dispozícií bezdrôtové pripojenie k internetu, tzv. Wi-Fi. Nová služba sa volá „Reach me“ a jej poskytovateľom je mobilný operátor Libon, ktorý vlastní nadnárodná spoločnosť Orange. Tento tzv. zázrak je možný vďaka inému zázraku s názvom VoIP, teda technológii, ktorá umožňuje prenos hlasu prostredníctvom internetovej siete. Telefón sa v tomto prípade obsluhuje rovnako ako pri klasickej sieti, môžete dokonca hovor odmietnuť, ktorý bude tak presmerovaný do vašej odkazovej schránky. Hlavnou výhodou tejto aplikácie voči konkurencii je fakt, že služba je dostupná všade tam, kde operátor Libon prevádzkuje mobilné siete. To znamená, že dnes je ju možné využívať až v celej stovke krajín po celom svete. Aplikácia je dostupná pre iOS a Android, takže jej širokému použitiu nebráni skutočne nič.   Zdroj: mashable.com