10 najočakávanejších hier budúceho roka 

0
3

Rok 2016 sa pomaly končí a my sme sa rozhodli priniesť vám list 10 najočakávanejších hier, ktorých vydanie je naplánované na budúci rok. Upozorňujeme, že poradie, v ktorom sú hry zoradené nereprezentuje potenciálnu kvalitu hry.

10. Prey

V roku 2006 nám vývojárske štúdio Human Heads prinieslo hru Prey. Hráčov hra očarila kombináciou mimozemskej invázie a boja o prežitie. Hra je známa vďaka svojumu experimentálnemu gameplayu, sústredení sa na príbeh a mechaniky hry a menej dôležitú náročnosť.
Už od roku 2010 sa internetom šíria špekulácie o pripravovanom pokračovaní avšak oficiálneho ohlásenia sme sa dočkali až tento rok. Sme zvedaví čo Bethesda a Arkane Studios budúci rok prinesú s reebootom hry Prey.

9. Days Gone

Zombie hry a filmy boli v posledných rokoch obrovským hitom, avšak zdá sa, že tento trend pomaly upadá. Keď Sony ohlásilo tento titul veľká skupina ľudí nebola nadšená, najmä kvôli obohranosti tohto žánru.
Sony však sľubuje iný prístup ako v iných hrách. Hra sa bude viac sústrediť na príbeh, v ktorom uvidíme pána menom Deacon, ktorého jediným cieľom je prežitie. Záchrana sveta je tak posledná vec, o ktorú by sa hlavný hrdina pokúšal.

8. For Honor

Táto multiplayerová rúbačka nám prinesie boj samurajov, vikingov a rytierov. Každá z týchto frakcií má vlastné špeciálne schopnosti boja a reálne historické zbrane. Jediným faktorom, ktorý môže hru pokaziť je fakt, že má hru pod taktovkou Ubisoft, a ten momentálne nemá velmi dobrú reputáciu.

7. Red Dead Redemption 2

Informácia o vývoji tejto hry potešila najmä fanúšikov populárnej hernej série Grand Theft Auto. Prvý diel, ktorý vyšiel v roku 2004 je doteraz známy ako westernové GTA.
Nový diel sľubuje otvorený svet, kvalitný príbeh v prvom rade neobmedzenú zábavu. Žiadne špecifikácie zatiaľ odhalené neboli, nakoľko bola hra oznámená len pred pár týždňami. Špekuluje sa však aj o prichádzajúcom multiplayeri.

6. Destiny 2

V roku 2014 sa nám herná scéna rozdelila na dva tábory. Jeden tábor sa do hry Destiny zamiloval, druhý zas nevedel pochopiť, ako sa hra môže niekomu páčiť. Či už patríte k jednému alebo druhému táboru – čísla neklamú, a tak štúdio Bungie úpenlivo pracuje na pokračovaní.

5. Ghost Recon: Wildlands

Séria Ghost Recon patrí pod krídla Toma Clancyho, a hráči od hry vždy očakávali nutnosť taktiky, spolupráce a reálnych prvkov. S príchodom nového dielu Wildlands sa to všetko zmení a do hry pribudne otvorený svet.
Hráči budú v tomto titule spoločne bojovať proti drogovým kartelom a kriminálnikom. Prinesie pripravovaný titul nový nádych do tieto série?

4. Resident Evil 7

Takmer každá hororová hra za posledných 15 rokov má nejaký prvok z pôvodného Resident Evil, ktorý vyšiel v roku 1996. Capcom postupne túto sériu zmenil zo survival hororu na akčnú sériu. Nový diel však sľubuje návrat k pôvodnému hororovému štýlu, čo teší fanúšikov prvých dielov.

3. God of War

Playstation exkluzivita je späť! Táto séria sa tentokrát vydá novým smerom. Hra nám ukáže už starého Kratosa a jeho syna. Z traileru, ktorý bol vydaný počas hernej konferencie E3 môžeme vidieť, že sa okrem obrovského množstva akcie môžeme tešiť aj na tiché príbehové pasáže medzi Kratosom a jeho synom.

2. South Park: The Fractured But Whole

Klasické RPG s neuveriteľným humorom. Takto by sa dal charakterizovať nový diel herného South Parku. Prvý diel sa považuje za obrovský úspech, a tak nie je prekvapením, že sa do nového dielu kladú obrovské očakávania.

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Zelda je jednou z tých hier, ktoré neuveriteľne ovplyvnili herný svet. Táto séria stagnovala dlhý čas, avšak zdá sa, že rok 2017 je ten, kedy sa dočkáme tej pravej Zeldy.
Hra ponúkne otvorený 3D svet na úplne novej konzole. Očakávania sú neuveriteľné, a tak nám nezostáva nič len dúfať, že Nintendo neurobí krok vedľa.

Zdroj: therichest.com

Reklama (Heuréka)