3 dôležité veci, ktoré si všímať pri výbere nového nábytku

0
7
Nábytok
Nábytok

Vybrať si dnes kvalitný nábytok je ako hľadať ihlu v kope sena. Aj keď predajcov nábytku je z roka na rok viac, väčšina z nich dováža nábytok z Poľska. Ako veľmi dobre vieme kvalita týchto výrobkov je veľmi nízka. Atraktívna je však ich cena a práve preto sa mnohé rodiny prikláňajú práve k takémuto nábytku.

Čo by ste si ale mali všímať pri výbere nábytku?

1. Príde vám nábytok zmontovaný alebo demontovaný?

Ak kupujete napríklad nábytok do spálne, či obývacie steny, zistite si, či vám nábytok, ktorý sa vám páči a ktorý by ste chceli, príde zmontovaný, alebo demontovaný. Je rozdiel kúpiť si zmontovaný nábytok a demontovaný nábytok. Ak ste sa rozhodli šetriť, odporúčame vám radšej si priplatiť za zmontovanie nábytka. Pri montovaní vám môžu (ale aj nemusia) robiť problémy napríklad závesy a pánty. Záleží ako ste zdatní v skladaní nábytku.

2. Zmestí sa vám na miesto, kde ho chcete umiestniť?

Pri výbere nového nábytku si všímajte aj veľkosť nábytku po poskladaní. Ak kupujete napríklad novú šatníkovú skriňu k nábytku čo máte v spálni, dôležité je vedieť, či vám vlastne táto skriňa vojde do miestnosti a na miesto, kde ju chcete umiestniť. Ak vyberiete nesprávny rozmer, môže sa stať, že budete nútení starší nábytok vyhodiť, alebo premiestniť, čo možno nebude spĺňať vaše predstavy. Vždy si zistite, aký maximálny možný rozmer môže mať nový nábytok, aby ste napríklad dvierka skriniek spolu s nábytkovým kovaním neškreli o druhý nábytok.

3. Ladí vám farebne s miestnosťou a podlahami?

Nábytok by vám mal ladiť so zariadením miestnosti, ktoré tam ostáva. Dávajte si pozor, aby vám ladil aj s podlahovými krytinami. Nábytok totiž nesmie splývať s podlahami. Miestnosť by pôsobila jednoliato a nábytok by nevynikol.

Ak si teda chcete vybrať dobrý nábytok, dávajte si pozor hlavne na toto, čo sme vám v riadkoch vyššie popísali.

Reklama (Heuréka)