4 tipy na prebúdzanie pleti počas dňa a celej zimy

0
8
Zima a pokožka

Nekonečné zimné obdobie… Slnko zapadá skôr a mesiac skrášľuje temnú nočnú oblohu o niečo dlhšie. Sme súčasťou každoročného smutného obdobia, kedy z práce odchádzame po tme.

Suchá pokožka je synonymom chladných a temných zimných dní. Všetko to štipkanie vzduchu vás oberá o vlhkosť kože – podobne ako o motiváciu ísť von. Vyhýbanie sa suchej pokožke znamená vyhýbanie sa prichádzajúcim vráskam.

Udržujte svoju pleť hydratovanú a vyzerajte mlado počas celej zimy.

S príchodom chladu a mrazov sme si pre vás pripravili zoznam potrebných výrobkov a efektívnych tipov ako dosiahnuť svieži a mladý vzhľad  pokožky, kým sa nevrátia zbožňované slnečné lúče.

CHRÁŇTE SVOJE PERY PRED SILNÝM CHLADOM

Výrobok značky Glossier (progresívna spoločnosť krásy založená v New Yorku) je cestovným spoločníkom na hydratáciu pier. Môžete si vybrať zo 4 príchutí, my odporúčame mentol, ktorý pridáva bonus garanciou sviežeho dychu.

NOSTE ZO SEBOU HYDRATAČNÉ KRÉMY

Ak ste ešte nepočuli o kúzlach kórejskej starostlivosti o pleť, niečo vám uniká. Tento hydratačný krém je extrémne ľahký a účinný. Dokonca chráni pleť pred UV žiarením. (Áno, aj keď je zima, slnko môže byť stále silné).

JEDZTE HORKÚ ČOKOLÁDU

Štúdie ukázali, že flavonoidy v horkej čokoláde absorbujú UV svetlo. Podľa kníh od Reader’s Digest napomáhajú ochrane pleti a zvýšeniu prietoku krvi, čím sa zlepšuje hydratácia a teda pleť samotná. Táto chutná výživovo bohatá pochúťka prináša v chladnom počasí veľa výhod.

VŽDY MAJTE ZO SEBOU PRÍRODNÚ HYDRATÁCIU

Vieme, vieme…počuli ste to už miliónkrát. Nie je však na škodu mať doma v chladnom počasí pohár plný prírodného zázraku. Použite ho na hydratáciu vlasov, rúk, chodidiel, nôh, tváre, lakťov atď. a môžete byť bez starostí, že sa vám do kože dostáva chemický neprírodný produkt.

Zdroj: medicaldaily.com

Foto: pixabay.com

Reklama (Heuréka)