7-ročné dievčatko našlo v jazere, kde Kráľ Artuš odhodil svoj legendárny Excalibur, hrdzavý meč

0
47
Meč Kráľa Artuša

Obdobie stredoveku bolo okrem iných vecí aj ideálnym obdobím na vznik rôznych legiend a príbehov o slávnych hrdinoch. Či už to bola Francúzska Johanka z Arku alebo aj legendami opradený anglický Kráľ Artuš, v obidvoch prípadoch sa v ich súvislosti spomínajú priam až nadpozemské vlastnosti a činy.

Príbehy o Kráľovi Artušovi možno zaradiť medzi najznámejšie. Jeho rytieri okrúhleho stola, nekonečné výpravy za hľadaním svätého grálu, či magický meč Exkalibur, všetko toto sa stalo námetom množstva rozprávok pre deti aj dospelých. Z histórie vieme, že po porážke pri poslednej bitke (Battle of Camlann), kde ho smrteľne zranili, mal svoj meč Excalibur údajne hodiť do jazera Dozmary v anglickej časti Cornwall. Čo sa stalo s mečom potom, je už predmetom dohadov, no viacerí vyznávači mystiky veria, že meč prijala „Pani jazera“, ktorej rameno sa vynorilo nad hladinu jazera a meč chytila.

Dnes, po niekoľkých sto rokoch sa malé dievčatko môže tešiť z toho, že počas tohtoročných prázdnin na juhozápade krajiny našlo niečo, čo by mohlo byť aj legendárnym mečom Kráľa Artuša.

Iba 7-ročná Matilda Jonesová sa brodila vodou jazera, keď z ničoho nič narazila na čepeľ meča. „Bolo veľmi horúco a Matilda sa veľmi chcela ísť osviežiť do jazera. Bola len po pás vo vode, keď na dne uvidela meč,“ opisuje celú situáciu jej 51-ročný otec Paul.

Otec ju však z jej rozprávky rýchlo prebral tvrdením: „Určite to nie je Artušov meč, pravdepodobne len nejaká filmová rekvizita.“

Zdroj: thesun.co.uk