Aj SMARTmuGIRL #3 sa volá Miška, obzrite si ju zblízka

0
4

Prvá otázka je už tradične výzvou na predstavenie sa. Povedz nám teda niečo o sebe. Kto si, čo si, odkiaľ si a „o čo ti ide…“ 🙂 ?

Volám sa Michaela, mám 20 rokov a som študentkou učiteľstva matematiky a geografie. Pochádzam z okolia Vranova nad Topľou a študujem v Prešove. A o čo mi ide? 🙂  Uff v blízkej budúcnosti by som rada úspešne doštudovala, a čo sa týka tej vzdialenej, asi ukáže čas. Verím trochu na osud, ale prirodzene isté predstavy mám. Každopádne chcem byť šťastná, robiť to, čo ma baví a konať vždy tak, aby sa ľudia v mojom okolí so mnou cítili vždy príjemne. 🙂

Čo momentálne porábaš a ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Množstvo môjho voľného času sa odvíja od množstva povinností okolo štúdia. Mám rada šport, cestovanie a prírodu. Priala by som si mať na tieto aktivity viac času a prostriedkov. Ďalej je to hudba a tanec, čo je spojené so zábavou a priateľmi. 🙂

Ak by si mohla na sebe niečo zmeniť, na svojich vlastnostiach alebo aj zovňajšku, čo by to bolo a prečo?

Celkovo som na seba veľmi kritická a aj keď sa mi niečo na mne páči, vždy to môže byť lepšie. Čo sa týka zovňajška, riešim len vecí, ktoré dokážem zmeniť, napríklad postavu. 😀 A z mojich osobných vlastností by som najviac chcela zmeniť moju náladovosť a precitlivenosť, pretože mi tieto vlastnosti často bránia byť racionálnou.

Čo povedali na tieto fotografie ľudia z tvojho okolia a rodina?

Všetky reakcie boli pozitívne. Aj rodina aj priatelia boli nadšení. Bolo to príjemné. 🙂

Prvú ponuku na fotenie si odmietla. Odvtedy prešlo možno aj pár rokov, čo ťa primälo ju nakoniec prijať?

Sebavedomie. Určite ma aj pri prvej ponuke lákalo to vyskúšať, ale bránilo mi v tom nízke sebavedomie a hanblivosť.

Ako by si opísala svoje pocity, keď si stála v strede lesa pred objektívom fotoaparátu?

Zo začiatku to bol veľký stres. Cítila som sa ako pri skúške, ale časom stres zmizol a bolo to v celku fajn. 🙂 Určite zohrávalo veľkú rolu aj to, že to bola nová skúsenosť.

Fotografie, ktoré sme spravili majú nádych fantázie a úteku z reality. Kam najradšej unikáš pred problémami tohto sveta ty? Čo je tvojou 13. komnatou, kde nikoho nevpustíš?

Je to ťažká otázka. Neviem povedať jedno konkrétne miesto. Ak mám potrebu ujsť pred školou, tak sa stretnem s ľuďmi, ktorí neštudujú a s ktorými sa rozprávam o úplne iných veciach a naopak. Niekedy si stačí na jeden deň vypnúť telefón a všetky sociálne siete a je po problémoch 🙂

Chcela by sa si takejto práci venovať aj v budúcnosti?

Nie. Je to pekná predstava živiť sa v podstate „len“ tým, že vyzeráte dobre, ale je za tým množstvo iných vecí, ktoré by som ja nebola ochotná obetovať.

Pár slov na záver?

🙂 Som vďačná za každú skúsenosť a za všetky pozitívne reakcie.

Foto: rm-media.eu

Reklama (Heuréka)