Aké sú PAPAJAM Vianoce?

0
7

Čo sa vám na Vianociach najviac páči?

Na Vianociach sa nám najviac páči to, že trávime čas s rodinou a priateľmi, celková atmosféra Vianoc, ale samozrejme aj jedlo a pitie. Vtedy chutí najlepšie.

Ako vyzerajú prípravy?

Pečieme, varíme, spoločne zdobíme stromček a posielame vianočné pozdravy. Máme to rozdelené. A samozrejme si radi vyjdeme aj na Vianočný punč.

Prežívate aj vy ten povestný predvianočný zhon a stres? Ako sa prejavuje?

Samozrejme… hovoríme si, že tento rok to bude iné, ale stále nás to dobehne. Ak nakupujeme veci na poslednú chvíľu, keď je hrozne veľa ľudí v obchodoch, je to o nervy. Každý sa tlačí, ľudia sú nervózni… všade stres, panika, či budú mať ešte to, čo si vytipovali.. a pod. hahaha. Ale nakoniec všetko dobre dopadne. My sa väčšinou snažíme nezdržiavať dlho v obchodoch, vybavíme čo treba a utekáme domov.

Vy ste pôvodom z východu  Slovenska (zo Sniny) a Vianoce sú sviatkami rodiny, ako to riešite z tohto pohľadu, keďže v súčasnosti žujete na opačnom konci republiky?

Áno obaja sme zo Sniny. Momentálne žijeme Zvolen/Bratislava. Niekedy cestujeme na Vianoce za rodičmi inokedy zase navštívia oni nás. Je to na striedačku. Ale podstatné je, že budeme na Vianoce spolu a prežijeme sviatky ako rodina.

A ako je to s dodržiavaním rodinných tradícií? Zobrali ste si ich so sebou alebo ste sa prispôsobili novému okoliu?

My sa snažíme dodržiavať tradície, no keďže máme už každý vlastné rodiny a dokonca aj z iného kúta Slovenska, musíme sa aj prispôsobiť. Z každého rožka troška. 🙂

Darčeky už máte nakúpené? Predpokladám, že neprezradíte čo to bude tento rok? No predsa, hovorí sa, že kúpiť darček pre muža, ktorý už má hodinky, počítač, a slušný oblek s košeľami je azda najťažšia vec v živote? Máte problém vybrať niečo originálne pre svoju polovičku?

Určite. Potešiť svoju polovičku krásnym darčekom chce každý. Rok čo rok vymýšľame niečo originálne. Niekedy je ten najkrajší darček, že ste spolu a k tomu, keď darujete niečo, čo ste sami vyrobili, výsledok stojí za to.

Aké je vaše štedrovečerné menu?

Na štedrý večer chystáme to, čo poznajú slovenské rodiny – kapor, zemiakový šalát, kapustnica, linecké koláčiky a pod. Tento rok sme pripravili aj vianočný vaječný likér. 🙂

Zdroj: papajam

 

Reklama (Heuréka)