Ako si udržať krásu po 40ke? Vyskúšajte prameň mladosti

0
494
Kozmetika s peptidmi zabraňuje starnutiu
Kozmetika s peptidmi zabraňuje starnutiu

Okrem interiéru, v ktorom trávime viac ako 90 % svojho života, potrebujeme k svojmu pohodliu a pocitu spokojnosti aj krásu. Krásu tela, ktorá sa ale rokmi stráca. Dobrou správou však je, že aj dnes môžete vyzerať skvele, pričom nezáleží na tom, či máte 30, 40 alebo 50 rokov.

Nájsť si vhodný spôsob mladnutia a neprísť pritom o všetky svoje úspory je dnes oveľa jednoduchšie, ako ste si možno mysleli. Veda sa vyvíja míľovými skokmi a moderná kozmetika je založená na svojich najnovších úspechoch, ktoré pomáhajú spomaľovať tie zmeny, ktoré sa v minulosti zdali nezvratné.

Peptidy a moderná kozmetika sú považované za jednu z najúčinnejších zložiek proti starnutiu.

Ako fungujú peptidy?

Ako starneme, naša pokožka produkuje čoraz menej kolagénu a elsatínu a začína strácať svoju schopnosť regenerácie. Peptidy sú typom bielkovín, ktoré môžu rast nových buniek a ich obnovu stimulovať.

Snažiť sa vyzerať mlado predsa nie je nič nové, hľadanie prameňa mladosti sa však už javí ako skutočný „oriešok“. A práve peptidy môžu byť v tomto smere pre vás tým najlepším riešením, ktoré vám ho pomôže rozlúsknuť.

Peptidy sú spravidla syntetizované proteínové zlúčeniny pozostávajúce z aminokyselín. Tieto molekuly sú schopné preniknúť do hlbších vrstiev kože a ovplyvňovať aktivitu jej buniek. Regulujú funkcie nových aj zrelých buniek a spúšťajú procesy obnovy a omladenia tých existujúcich.

Čoho je peptidová kozmetika schopná?

Prostriedky s peptidmi v kompozícii sa často nazývajú kozmetikou budúcnosti a z dobrého dôvodu. Pomáhajú zlepšovať kvalitu pokožky, zvyšujú jej pružnosť a pevnosť, posilňujú obranné mechanizmy a stimulujú regeneračný proces.

Výsledkom je, že pleť vyzerá mladšia, vrásky sú menej viditeľné a povrch tváre je krajší.

Ďalšou výhodou kozmetiky s peptidmi je to, že sa dá použiť takmer bez obmedzenia – kedykoľvek počas roka, dňa alebo večera. Ak hovoríme o veku, odporúča sa používať od 25 rokov, pretože kozmetika s peptidmi tiež zabraňuje starnutiu. Takže najlepší čas na jej správny výber.

Zdroj obrázka: Subbotina Anna/Shutterstock.com