Ako vám cestovanie autom uľahčí a spríjemní dovolenkovanie po Slovensku

0
57
Cestovanie autom
Cestovanie autom

Kedysi boli dovolenky len doménou leta. No doba je natoľko hektická a rýchla, že dnes si ľudia vyberajú oddych aj v priebehu roka. U mladých ľudí sú to hlavne spoločné cesty s priateľmi na road tripoch, ktoré sa stali obľúbenou formou ich cestovania. U dospelých ľudí zase oddychové wellness pobyty alebo rodinné dovolenky, na ktorých môžu spoločne tráviť čas s partnerom a deťmi.

No s cestovaním prichádza aj jedna ťažkosť. Aká? Samotné cestovanie a preprava. Aj keď ostávate na malom Slovensku, dostať sa pohodlne z jedného miesta na druhé, môže byť bez odvozu problém. Medzimestské alebo regionálne linky chodia len v určitých intervaloch a plánovanie spoločných chvíľ by tak záviselo od toho, kedy by spoje chodili. A to znamená, že by ste nemuseli mať veľa času užiť si miesto, na ktoré ste sa toľko tešili.

Čo s tým?

Najlepšie je mať vlastný odvoz v podobe auta. Ak ho nevlastníte, tak v podobe prenajatého auta.

Má to hneď niekoľko výhod

1. Môžete lepšie spoznávať Slovensko

Aj keď na Slovensku žijete celý svoj život, je dosť pravdepodobné, že ste doposiaľ videli len malý kúsok z toho, čo táto krajina poskytuje. Pri cestovaní vlakom či autobusom idete z miesta A do B bez možnosti, že by ste sa niekde zastavili a vychutnávať si krajinu môžete len spoza okna.

Často je to tak aj pri cestovaní s autom, keďže ľudia zväčša zvolia hlavnú alebo najkratšiu cestu. Na ostatné zákutia, ktoré by sa dali po ceste navštíviť, zabúdajú. A to je škoda, pretože či už idete na vlastnom alebo prenajatom aute, cestu by ste si mohli spríjemniť krátkymi prestávkami v nielen v menej známych oblastiach Slovenska, ale takisto návštevou rôznych prírodných krás alebo historických pamiatok.

2. Žiadne čakanie na a prispôsobovanie sa MHD alebo diaľkovým spojom

So zbytočným čakaním sa spája zabíjanie času. Mohli by sme ho označiť aj za jedného z najväčších žrútov času a radšej ani nechceme odhadovať, koľko času ním počas života premrháme.

3. Voľnosť

Veľkou prednosťou auta je voľnosť, ktorú vám pri cestovaní poskytuje. Na rozdiel od bežných spôsobov prepravy sa môžete kedykoľvek zobrať a dostať sa na miesta, kde by ste sa napríklad autobusom či vlakom nedostali. Najmä ak ide o odľahlejšie miesta ako napríklad jaskyne, rokliny alebo ďalšie prírodné nádhery.

Ak by ste napríklad chceli navštíviť niekoľko miest za jeden deň, napríklad v Slovenskom raji, v tejto oblasti by ste sa bez auta veľmi nepohli, ak by ste chceli túto nádhernú oblasť Slovenska viac spoznať.

Povedzme, že by ste chceli navštíviť Dobšinskú ľadovú jaskyňu, 85 hektárovú vodnú plochu Palcmanská Maša, alebo rozľahlú Planinu Geravy. Dalo by sa to aj bez auta, ale s ním to máte niekoľkonásobne pohodlnejšie.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom automobilov z autopožičovne Rai v Bratislave.