Bill Gates sa rozhodol darovať 100 miliónov dolárov na nájdenie lieku pre Alzheimera

0
3
Bill Gates daruje 100 miliónov

Problémom súčasnej doby je, že aj keď niektorí máme to šťastie, že sa dožijeme vysokého veku, nie vždy si to aj musíme pamätať. Až takmer polovicu ľudí vo veku nad 80 rokov pravdepodobne postihne ochorenie zvané Alzheimerova choroba. A najhoršie na tom je to skutočnosť, že vedci ešte stále neobjavili liek, ktorý by túto chorobu úspešne vyliečil.

V snahe pomôcť ich snaženiu sa spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft a filantrop Bill Gates rozhodol darovať im 100 miliónov dolárov. Ako uvádza správa Newsweek, Gates na svojom blogu vysvetľuje, že spomínané ochorenie predstavuje finančnú záťaž tak pre rodiny pacientov ako aj celý zdravotný systém. Milionár apeluje na svetové vlády, aby nezabúdali, že tento problém sa týka aj stredne rozvinutých krajín sveta, kde sa životná úroveň a dĺžka života len doťahuje na celosvetový priemer, avšak počet ľudí s demenciou stúpa.

Pre Gatesa je tento záujem rovnako pragmatický ako aj osobný, pretože mužov v jeho rodine Alzheimer postihol. Polovička sumy, teda 50 miliónov dolárov, pôjde priamo na účet nadácie Dementia Discovery Fund, ktorá financuje výskum tohto ochorenia. Z druhej polovice budú financované rôzne nové myšlienky v podobe startup projektov, ktoré takisto prispejú k spoločnému cieľu.

Zdroj: newsweek.com

Foto: pixabay.com

Reklama (Heuréka)