Čierno-biely svet opäť na domácom javisku

0
4

Vážené dámy, vážení páni!

20. a 21. februára 2015 sa FS Vranovčan po takmer ročnej odmlke opäť vracia na domáce javisko a v už 18-tej, resp. 19-tej repríze odprezentuje v MsDK vo Vranove nad Topľou veľmi úspešné a netradičné predstavenie ČIERNO-BIELY SVET.  Dovoľte nám čo najsrdečnejšie pozvať Vás i Vašich známych, kolegov, priateľov na netradičné spracovanie folklóru – na tanečné divadlo, ktoré zhliadlo v rôznych kultúrnych centrách na Slovensku už vyše 15.000 divákov. Zároveň Vás chceme veľmi pekne požiadať o rozšírenie tejto informácie vo Vašom okolí. Vopred veľmi pekne ďakujeme.

ČIERNO-BIELY SVET je dvojhodinové tanečno – divadelno – hudobné i humorné predstavenie, kde hlavnou myšlienkou je harmonického splynutie dvoch kultúr. Tanečné divadlo vyobrazuje tanečné, spevácke a hudobné tradície majoritnej a minoritnej spoločnosti, v tomto prípade motivovanej rómskym etnikom. Predstavenie ponúka širší pohľad na svet okolo nás, ktorý vychádza z duálneho princípu – deň a noc, svetlo a tma, dobro a zlo, radosť a smútok, pohreb a svadba … a práve na týchto pilieroch vznikol veľmi silný príbeh mladej “gadžovky” a Róma.

Projekt/program je spomedzi amatérskych folklórnych súborov jedinečne spracovaný a predstavenie bolo odprezentované v roku 2014 na najväčšom folklórnom festivale vo Východnej. Tohto roku sa s ním predstavíme na medzinárodnom folklórnom festivale Myjava 2015 a veríme že aj v zahraničí – Brno/ČR, Dublin/Írsko a Toronto/Kanada, odkiaľ sme na základe kladných referencií dostali pozvania.
banner_vranov_februar_2015_02-small

Tanečné divadlo v podaní členov FS Vranovčan odkrýva čierno-biele videnie sveta v niekoľkých podobách a je ideovo viazané na silné emócie.

Srdečne Vás pozývame na príbeh zakázanej lásky plný smiechu a sĺz.

Námet, scenár a réžia:
Peter Kocák

Odborná spolupráca:
Štefan Kocák, Miroslav Cina

Režijná spolupráca a dialógy:
Jozef Jenčo

Hudba:
Ľubomír Gális, Radoslav Gajdoš

Choreografia:
Peter Kocák

Účinkujú:
členovia FS Vranovčan

20. a 21. február 2015
Mestský dom kultúry, Vranov nad Topľou
začiatok predstavenia: 19.00 hod.

Rezervácia a predaj vstupeniek: pokladňa MsDK, 0907 951 110, vstupenky@vranovcan.sk, 0944 275 767