Do Ameriky dorazila najsilnejšia káva na svete, ktorá zloží aj koňa

0
83
Najsilnejšia káva na svete

Tak, ako sa súťaží o vypestovanie najštipľavejšej papriky na svete, podobne je to aj v zápase o výrobu najsilnejšej kávy sveta. Ako sa zdá, aktuálne najsilnejším rekordmanom v tomto odvetví je káva Black Insomnia Coffee, ktorá pochádza z Južnej Afriky a svet sa s ňou mohol oboznámiť minulý rok.

V jednej dávke sa nachádza 702 miligramov kofeínu, čo je asi 4-krát viac ako obsahuje štandardná káva. Ak sa vám práve začali zbiehať slinky, tak by vás mohlo potešiť, že káva sa v týchto dňoch dostala na trh v USA a je predpoklad, že sa v krátkej dobe rozšíri aj do Európy. Teda za predpokladu, že o ňu bude záujem.

Prvenstvo v tejto kategórie sa presunulo z kávy s poetickým názvom Death Wish Coffee, ktorá obsahuje 660 miligramov kofeínu. Výsledky o meraniach obidvoch druhov kávy si môžete prezrieť v tejto správe (PDF).

Aj keď káva bude čoskoro dostupná na Amazone, lekári varujú pred jej konzumáciou z dôvodu nadmerného obsahu kofeínu. Podľa nich by sa denne nemala prekračovať hranica 400 miligramov, čo je v prípade tejto kávy takmer dvojnásobok.

Zdroj: foodandwine.com