Dôležité veci, na ktoré by ste mali myslieť pri rekonštrukcii kúpeľne

0
91
Sprchový kút
Sprchový kút

Rekonštrukcii kúpeľne sa časom nevyhneme. Jedná sa však o náročnejšiu finančnú investíciu, ktorú je potrebné naplánovať a dôkladne si na ňu našetriť.

Ak vás v najbližších týždňoch, či mesiacoch čaká rekonštrukcia kúpeľne, na čo by ste sa mali zamerať?

Hydroizolácia kúpeľne

Keďže je kúpeľňa dennodenne vystavovaná vysokej vlhkosti, pri kompletnej rekonštrukcii, kedy sa mení obklad a dlažba, je potrebné pri osádzaní novej dlažby a obkladu riešiť hydroizoláciu kúpeľne. Ak si plánujete dať do kúpeľne kvalitný sprchový kút s modernými sprchovými vaničkami, o to viac by ste si mali dávať pozor, aby vám vaničky a obklad v tesnej blízkosti sprchového kúta nezničili plesne. Kúpte si kvalitný hydroizolačný materiál, ktorý ochráni nový obklad a dlažbu pred plesňami.

Prírodné farby

Modré, čierne a biele kúpeľne sú síce IN, no stále veľa ľudí si zariaďuje kúpeľňu v prírodných farbách. Béžová, smotanová, hnedá, či zelená farba sú obľúbenými farbami a krásne vyniknú v malých, či veľkých kúpeľniach.

Ak si kúpite rohové sprchové kúty, v kombinácii s prírodnými farbami získate nadčasové vybavenie kúpeľne, ktoré bude vyhovovať aj tým náročnejším klientom.

Závesné skrinky

Pri výbere kúpeľňového nábytku uprednostňujte kúpeľňový nábytok, ktorý je vodeodolný a je v neutrálnych farbách. Krásne však vynikne biely nábytok, ktorý bude farebne ladiť s vybavením kúpeľne, čiže s vaňou, sprchovou vaničkou, či umývadlom.

Pod umývadlo si dávajte závesné skrinky v lesklom prevedení a z vodeodolného materiálu, ktoré vám poskytnú úložný priestor a zároveň vám zjednodušia upratovanie kúpeľne. Pod nábytok sa dostanete, takže tento priestor môžete využívať na odkladanie pracieho prachu, pracích tabletiek, či inej drogérie.

Bodové svetlá

Čo sa týka osvetlenia kúpeľne, odporúčame osadenie sadrokartónovej konštrukcie, v ktorej budú krásne vynikať bodové LED svetlá. Rozmiestnenie si vyberte sami. Dôležité je, aby bola osvetlená časť, kde sa budete kúpať; umývadlo a zrkadlo nad umývadlom; ale aj práčka.