Dôležité vybavenie, ktoré si brávajte do hôr

0
4
Výlet do hôr
Výlet do hôr

Prechádzky v prírode sú pre väčšinu z nás spôsob, ako ujsť od všetkých povinností a vyčistiť si hlavu. Chodievať na prechádzky a na náročnejšie turistiky bez kvalitného vybavenia by bolo životunebezpečné. Čo by ste si mali so sebou brávať do hôr?

Kvalitný nôž

Súčasťou povinnej výbavy, ktorú by ste si mali brávať do hôr, by mal byť kvalitný nôž. Medzi kvalitné nože radíme aj známe švédske nože Morakniv. Tradícia týchto nožov siaha až do 19. storočia. Za tú dobu sa výroba týchto kvalitných nožov zdokonalila a klientom ponúka outdoorové a pracovné nože tej najvyššej kvality.

V ponuke tejto značky nájdete dokonca aj rezbárske a pracovné nože, preto ak hľadáte kvalitný pracovný a rezbársky nôž, odporúčame túto značku.

Čo by to bola za ponuka kvalitných nožov, keby sa v ponuke nenachádzali aj kvalitné nože ruskej výroby! Ruské nože Kizlyar vyrábajú priamo v Petrohrade a sú považované za najpevnejšie precízne vyrobené nože. Vyrábajú sa pomocou najnovších technológií a kvalita čepele a rukoväte je neporovnateľne lepšia ako u lacných nekvalitných značiek nožov.

Pršiplášť

Nikdy neviete, kedy vás môže prekvapiť dážď. Radšej si do batoha pribaľte dostatočne veľký pršiplášť, ktorý vás v prípade silných prehánok dobre ochráni. Ak aj nemáte nepremokavú bundu, pršiplášť vás môže ochrániť pre nadmerným množstvo zrážok.

Teplá mikina/ nepremokavá bunda

Ak sa chystáte do vyššie položených miest, nezabúdajte si vziať viac vrstiev teplého funkčného oblečenia. Na horách oceníte okrem funkčných krátkych tričiek aj teplé flisové mikiny so zapínaním až po krk. Oceniť oceníte aj nepremokavú turistickú bundu s kapucňou a vnútornými vreckami.

Pokrývka hlavy

V zime vás príjemne zahreje, v lete zase chráni pred silným slnečným žiarením. Pokrývka hlavy je na horách veľmi dôležitá. V lete vás chráni pred úpalom, v zime pred silným mrazom.

V lete odporúčame brávať najmä šiltovky a šatky, v zime hrubé pletené Merino čiapky.