Doprajte vášmu autu tú najlepšiu starostlivosť a vybavenie

0
10
Starostlivosť o auto
Starostlivosť o auto

Každý, kto si kúpil nový automobil, po čase, aj napriek počiatočným investíciam (kúpnej sume, či sume za ročnú prehliadku) zistil, že mať nový automobil má svoje výhody. Nie každý si ale môže dopriať nový automobil. To však neznamená, že musí chodiť na zhrdzavenou aute, ktoré ledva ledva prešlo STK.

Doprajte vášmu autu tú najlepšiu starostlivosť a vybavenie.

Kontrolujte funkčnosť imobilizéru

Čoraz častejšie sa stretávame s odcudzovaním áut v slovenských mestách, preto by otázka bezpečnosti auta mala byť na prvom mieste. Okrem zabezpečenia auta, čiže autoalarmu by ste mali pravidelne kontrolovať funkčnosť imobilizéru. Pre tých, ktorí nevedia, čo je to imobilizér a ako funguje, máme jednoduchú definíciu. Jedná sa o zariadenie, ktoré pracuje s elektronickým kódom uloženým buď priamo v kľúči, alebo v inom zariadení. V prípade, že tento kód nebude k dispozícii, zabráni sa odcudzeniu vozidla.

Ak by vám nefungovalo centrálne zamykanie, alebo by vám svietila, či blikala kontrolka imobilizéra, okamžite riešte tento problém. Určite nechcete, aby bolo vaše auto odcudzené z parkoviska pred domom, či panelákom.

Buďte ekologickejší

Jazdenie v aute je pre niekoho činnosť, ktorej sa nikdy nevzdá. Ak sa jazdenia neplánujete vzdať, jazdite aspoň plné auto, aby ste znížili počet áut na ceste a prispeli ste tak k zníženiu emisií. V prípade, že máte dieselové auto, dajte si do auta filter pevných častíc, ktorý prispeje k zníženiu emisií.

Pomôcť vám môže aj elektronicky ovládaný EGR ventil, ktorý slúži na prepúšťanie časti výfukových plynov naspäť do sacieho potrubia motora.

Voskovanie a ochrana pred koróziou

Auto je spotrebný tovar, avšak ak sa oň nebudeme starať, nemôžeme očakávať, že nám bude dlho slúžiť. Pred zimou auto navoskujte a nezabudnite auto po zime dôkladne vyumývať a skontrolovať aj podvozok. S pribúdajúcim vekom sa auto opotrebováva a preto je ochrana pred koróziou potrebná.

Kontrolovať kontrolujte aj akumulátor, alternátor, filtre a hlavne motor a brzdy.