Drevodomy – nehnuteľnosti budúcnosti

0
5

Záujem o viacgeneračné domy s príchodom nového milénia výrazne klesal a rodiny, ktoré sa rozhodli pre stavbu rodinných domov, sa rozhodli pre stavbu malých bungalovov. Ústrednou témou pri stavbe nových nehnuteľností je znečisťovanie životného prostredia. Znečisťovanie životného prostredia má výrazný vplyv nielen na dopravu, ale aj na stavbu nových nehnuteľností. A práve z tohto dôvodu sa zvyšuje záujem o stavbu drevodomov. Aj keď väčšina ľudí vníma drevodomy len ako provizórnu konštrukciu, ktorá má krátku životnosť, drevodomy majú viac výhod, než si môžeme myslieť.

Kratšia doba výstavby

Ak sa rozhodnete pre stavbu modernej drevostavby, najväčšou výhodou je rýchlosť výstavby. Pri murovaných rodinných domoch musíte počítať s niekoľkými mesiacmi, či rokmi. Pri drevodomoch však môžete bývať do niekoľkých týždňov. Ak vám vlastné bývanie chýba a chcete urýchliť stavbu vlastnej nehnuteľnosti, niet lepšej možnosti ako stavba drevodomov.

Žiadne problémy s vlhkosťou

Výhodou výstavby drevodomov je aj suchý proces výstavby. S mokrým procesom výstavby sa pri drevodomoch určite nestretne, čo znamená, že sa nemusíte obávať žiadny porúch a chýb, ktorá by boli spôsobené vplyvom technologickej vlhkosti. Pri drevodomoch sa nemusíte báť ani kolísania interiérovej vlhkosti.

Dobré akustické podmienky

Ak ste v doterajšom domove mali problémy s akustikou, v prípade drevodomov sa tohto báť nemusíte. Práve materiál potrebný na stavbu drevodomov, dokáže skvele pohlcovať hluk.

Jednoduchšia výstavba

V prípade murovaných nehnuteľností musíte počítať s prenášaním ťažkého materiálu, ktorý nie je opracovateľný. Drevo je prírodný materiál, ktorý je opracovateľný a stavba drevodomov je v porovnaní so stavbou murovanej nehnuteľnosti menej náročná. Jednotlivé kusy dreva sa spájajú kovovými spojovacími prostriedkami.

Ďalšími výhodami drevodomov sú teda ľahká montáž, jednoduché skladovanie a hlavne bezproblémová preprava.

Ak plánujete stavbu vlastnej nehnuteľnosti, vyberte si drevodom. Drevodomy sú vyrobené z kvalitného prírodného materiálu, ktorý je biologicky rozložiteľný a dokonca extrahuje z ovzdušia CO2, čím vlastne pomáha šetriť naše životné prostredie.

Reklama (Heuréka)