Duchaprítomná letuška zachránila dievča pred únosom a následným predajom

0
7

Niekedy sa vyplatí byť aj nezvyčajne podozrievaný. Príbeh ako z náučnej knihy, ktorý sa pred nejakým časom stal na palube lietadla leteckej spoločnosti Alaska Airlines, hovorí za všetko.

Počas letu z mesta Seattle do San Francisca si jedna z letušiek všimla podozrivý pár. Išlo o dobre oblečeného postaršieho muža a mladú dievčinu s „mastnými blond vlasmi“. Okrem tejto kombinácie sa letuške zdalo podozrivé aj to, že spomínané dievča sa vyhýbalo akémukoľvek očnému kontaktu. Navyše, pri snahe nadviazať s dotyčným párom konverzáciu bol muž prehnane podráždený a odpovedal dosť útočne.

„Niečo hlboko vo mne mi našepkalo, že tu nie je niečo v poriadku,“ povedala letuška v rozhovore pre portál WTSP. „Prečo je on tak pekne oblečený a ona vyzerá tak zanedbane?“ Letuške sa podarilo dievčaťu pošepkať, aby išla na toaletu, kde jej pred tým stihla nechať na zrkadle nalepený odkaz. Dievča na tento papierik napísalo, že potrebuje pomoc.

Fedrick šla okamžite všetko povedať pilotovi do kabíny, po čom nasledovalo avízo pre políciu. Keď lietadlo pristálo, polícia už na muža čakala. Ako sa ukázalo, Fedrick mala dobrú predtuchu, pretože dievča sa stalo obeťou obchodovania s ľuďmi.

Zdroj: dailymail.co.uk

Reklama (Heuréka)