Dvojica zbláznená do vlakov sa toto leto rozhodla navštíviť všetkých 2563 železničných staníc Veľkej Británie

0
7
Dvojica nadšencov chce navštíviť všetky vlakové stanice Británie

Dvojica vlakových nadšencov z Veľkej Británie sa vydala na netradičnú cestovateľskú misiu – zaumienili si, že tento rok navštívia podľa možností všetkých 2563 vlakových staníc Veľkej Británie z čoho natočia videá, ktoré následne zverejnia aj na sociálnych sieťach.

Marshall aj Pipe sú vlakoví maniaci. Marshall, ktorý je aj video producentom, už natočil krátke videá o každej zo staníc londýnskeho metra a Pipe pracuje v múzeu London Transport Museum, kde od vlakov tiež neuteká.

Nejde o žiadne preteky, ale skôr o cieľ, pre ktorý si nedali presný termín. Boli by radi, ak by to stihli za 3 mesiace, ale nič sa nestane ak sa im to nepodarí. Okrem samotného cestovania sa rozhodli, že za každý týždeň na cestách uverejnia 4 videa na sociálne siete o miestach, ktoré navštívili. V závere cesty chcú spraviť jeden veľký dokument o celom projekte.

Pri takomto počte staníc nie je možné, aby na každej aj vystúpili a strávili tam nejaký čas, preto cez väčšinu staníc len prejdú sediac vo vlaku. Denne tak musia stihnúť do 30 staníc. Pred pár dňami – 26. júla – mali za sebou už 2089 staníc, čo je cca. 80% z celkového počtu. Do konca „misie“ majú ešte dosť času, no stále aj dosť vysoký počet staníc. Všetci pevne veria, že sa im ich cieľ podarí dosiahnuť.

Zdroj: mentalfloss.com