Elektromotory budú v budúcnosti viac využívané

0
29
Elektromotor
Elektromotor

Je všeobecne známe, že výfukové plyny ohrozujú zdravie nás všetkých. Automobilový priemysel je na vrchole, avšak sprísňujúce sa podmienky emisných noriem EURO nehrajú do karát najmä majiteľom starších dieselových áut. Ak chce v budúcnosti automobilový priemysel naďalej napredovať, bude sa musieť zamerať na výrobu elektromobilov. Aj keď viacerí odporcovia elektromobilov nevidia zmysel a výrazné zlepšenie, určitá zmena tam určite je.

Keďže sa bude zvyšovať záujem o elektromobily, je potrebné myslieť na výrobu elektromotorov. Elektromotory budú v budúcnosti viac využívané ako teraz.

Čo sú to elektromotory?

Elektromotory sú elektrické zariadenia, ktoré premieňajú elektrický prúd na mechanickú prácu. Presnejšie na lineárny pohyb alebo na mechanický pohyb. Ako správny znalca automobilového priemyslu poznáte zariadenie, ktoré funguje na opačnom princípe ako elektromotor. Jedná sa o alternátor alebo dynamo, ktoré bývajú súčasťou každého auta. Elektromotory sa skladajú z týchto častí: z elektrického obvodu, magnetického obvodu a má dve časti, ktoré sa točia. Tieto dve časti sú stator a rotor. Ako už z názvov vyplýva, stator bude pevná časť elektromotorov a rotor bude časť, ktorá bude rotovať, čiže sa pohybovať.

Ako fungujú elektromotory?

Ako ale vlastne funguje elektromotor? Základným princípom činnosti kvalitných elektromotorov spočíva vlastne v tom, že prechodom elektrického prúdu vinutím rotora a statora sa vlastne vytvárajú dve magnetické polia, ktoré na seba navzájom pôsobia silami (priťahujúcimi a odpudzujúcimi sa) tak, že rotor sa hýbe, čiže sa otáča.

Akúkoľvek poruchu elektromotorov treba konzultovať. Vo väčšine prípadov je ale potrebné starý opotrebovaný elektromotor vymeniť. Ak máte v aute elektromotor, nikdy nepodceňujte výber dodávateľa kvalitných elektromotorov a kupujte si len také, u ktorých ste si istý, že neznehodnotia váš automobil. Spoľahlivý dodávateľ automaticky znamená spokojnosť na vašej strane.