Francúzi okrem nuda pláži zavádzajú aj „nuda park“ v najväčšom verejnom parku Paríža

0
19
Nuda park vo Francúzsku

Francúzi sú známi pre svoju lásku k vínu, syru a áno, hádate správne, aj pre svoju lásku k nahote. No zatiaľ čo prvé dve veci zo zoznamu si vedia užívať verejne, pravdepodobne nenájdete veľa nahých Parížanov stojacích pred Eiffelovkou. Jedine len ak na historických maľbách v múzeu, alebo tak detailnejšie na pláži na francúzskej riviére, či dokonca na verejnom kúpalisku the Roger Le Gall, kde je dovolené kúpať sa úplne nahí až 3-krát do týždňa. Ako však uvádza správa BBC, najnovšie budú dovolené aj „nuda prechádzky“ vo verejných parkoch.

Najväčší park Paríža (Bois de Vincennes), nachádzajúci sa na východe tejto metropoly, bude mať špeciálnu časť vyhradenú pre milovníkov prechádzok v prírode len tak, naľahko… Samozrejme, že exhibicionizmus a voyerizmus je prísne zakázaný a všetci návštevníci tejto zóny musia dodržiavať prísny prevádzkový poriadok.

Nuda park je zatiaľ len experimentom, pretože si našiel aj veľa odporcov. Preto, ak by ste sa chceli spoznať Parížanov aj z iného uhla pohľadu, musíte to stihnúť do 15. októbra. Pre prípad chladného počasia si nezabudnite pribaliť aj nejaký sveter, aby ste neprechladli…

Zdroj: bbc.com

Reklama (Heuréka)