Futbalový fanúšik musí zaplatiť 16 000 libier za to, že na svojom webe streamoval zápasy Sky Sports

0
12
Football stadium

Pravý futbalový fanúšik vie, že čas, keď hrá jeho obľúbený tím nesmie venovať ničomu inému, než sledovaniu spomínaného zápasu. Ak sa to nedá osobne na štadióne, tak potom aspoň prostredníctvom televíznej obrazovky, resp. aj počítača.

Ak sa jedná o nejaký futbalový zápas oblastnej ligy, pravdepodobne s tým sledovaním na obrazovke TV môže byť problém, no určite to nebude platiť v prípade futbalových tímov zvučných mien. Niečo o tom by vedel povedať aj istý fanúšik, ktorý teraz musí zaplatiť pokutu 16 000 libier za to, že na svojom webe nelegálne streamoval futbal zo stanice Sky Sports.

Najvyšší súd mužovi menom Yusuf Mohammed z anglického Bristolu nariadil, že musí vrátiť peniaze, ktoré týmto spôsobom zarobil ako aj škodu spôsobenú spoločnosti Sky. Celý prípad sa dostal na verejnosť po tom, čo organizácia Federation Against Copyright Theft (FACT) celé vyšetrovanie prípadu uzavrela s určením jasného vinníka.

Mohammed na svojej stránke streamoval prestížne zápasy Premier League a Champions League, za čo si dokázal celkom pekne privyrobiť. Teraz sa už bude zrejme pozerať len von oknom, pretože na žiadny televízor mu neostanú peniaze.

Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: pixabay.com

Reklama (Heuréka)