Herec Roger Moore, nezabudnuteľný predstaviteľ Jamesa Bonda, nás opustil vo veku 89 rokov

0
3
Zomrel herec Roger Moore

Jeden z predstaviteľov najslávnejšieho filmového tajného agenta britskej tajne služby, Jamesa Bonda (agenta 007), herec Sir Roger Moore, je už v hereckom nebi. Po „krátkom, ale statočnom boji s rakovinou,“ (Daily Mail) zomrel vo veku 89 rokov vo Švajčiarsku.

Moore bol v poradí tretím Jamesom Bondom a celkovo sa objavil v siedmich filmoch v rokoch 1973 až 1985. Súkromný pohreb sa uskutoční v bližšie neurčenom termíne v Monaku podľa jeho osobného želania.

Roger Moore sa narodil v Londýne v roku 1927. Svoju hereckú kariéru odštartoval v 50-tych rokoch ako model odkiaľ sa neskôr dostal do filmového priemyslu. Okrem filmového plátna, kde bojoval proti zločincom, bol známy aj tým, že v osobnom živote bojoval za práva detí, s čím súvisí aj jeho post z roku 1991, kedy sa stal veľvyslancom dobrej vôle. V roku 2003 mu britská kráľovná Alžbeta II. udelila šľachtický titul Sir práve za jeho charitatívne aktivity. Svoju hereckú kariéru korunoval vlastnou hviezdou na Chodníku slávy v Hollywoode, kde sa dostal v roku 2007.

Česť jeho pamiatke.

Zdroj: dailymail.co.uk