Iba 8-ročný chlapec kráčal neuveriteľných 4,5 kilometra v 9-stupňovom mraze, len aby prišiel do školy

0
23
Mrazivý študent v Číne

Hodnotu vzdelania je niekedy veľmi ťažko vyčísliť. Ak by sme sa opýtali našich detí, čo si myslia o škole, určite by väčšina reakcii bola negatívnych. No v prípade iba 8-ročného chlapčeka z mesta Xinjie v čínskej provincii Yunnan, je hodnotový rebríček otočený presne naopak.

Pred nejakým časom sa v jeho škole (Zhuanshanbao Primary School) konali skúšky, na ktorých nechcel chýbať. Preto neváhal absolvovať 4,5 kilometrov dlhú trasu zo svojho domu do školy, a to aj napriek tomu, že vonku bolo mrazivých -9 stupňov. Keď ho riaditeľ školy (Fu Heng) uvidel, nemohol uveriť vlastným očiam – malý chlapček prišiel celý červený od mrazivého vetra so zamrazenými vlasmi, obočím a oblečením. Aby, sa o tomto odvážnom čine malého študenta mohol dozvedieť celý svet, odfotil si ho svojim mobilným telefónom. Po medializácii jeho príbehu, mu ľudia dali prezývku „Ice Boy“ a škola zakrátko na to získala od rôznych darcov 15 000 dolárov, 20 vykurovacích telies a 144 sád teplého oblečenia.

Chlapec je v kolektíve známy ako zabávač celej triedy. Jeho optimizmus a postoj k životu, sa aj napriek extrémnej chudobe, v ktorej žije, môže stať inšpiráciou pre viacerých z nás.

Zdroj: express.co.uk

Foto: asia wire