Japonský železničný prepravca sa ospravedlnil cestujúcim za to, že zo stanice vyrazil o 20 sekúnd skôr ako mal

0
8
Japonský vlak

Ak človek číta niektoré správy zo sveta, niekedy nadobudne dojem, že žije na inej planéte v porovnaní s tým, o čom sa tam píše. Napríklad naposledy ma viac než prekvapila správa o japonských železniciach, ktoré sa vydali oficiálne ospravedlnenie svojim cestujúcim za to, že vlak vypravili zo stanice skôr o 20 sekúnd ako bolo uvedené v cestovnom poriadku. Áno, čítate správne – 20 sekúnd.

Pre niekoho, kto žije na Slovensku a pre ktorého je dodržiavanie cestovného poriadku doslova neznámy pojem, je ťažké si danú situáciu čo i len predstaviť. No Japonci sú zvyknutí na iné podmienky. Predstavitelia železničnej spoločnosti, v ktorej správe bol expresný vlak Tsukuba Express z Tokia do mesta Tsukuba, vydali oficiálne ospravedlnenie za to, že vlak odišiel zo stanice presne o 9:44:20 namiesto plánovaného času 9:44:40. Ako sa ďalej píše v správe, stalo sa tak z dôvodu, že službukonajúci personál si neoveril presný rozpis odchodov vlakov zo stanice.

Najprekvapujúcejšie na tomto príbehu je skutočnosť, že ak by sa aj našiel niekto, kto tento vlak zmeškal, nemusel zúfať, pretože ďalší išiel hneď o 4 minúty.

Zdroj: bbc.com

Foto: pixabay.com