Keď myšlienky sladko tancujú…

0
13

Keď myšlienky sladko tancujú je love story Marianny Majzlíkovej, ktorá s touto knihou debutuje na slovenskom knižničnom poli.  Sme radi, že autorka prijala pozvanie na rozhovor, no aj napriek tomu, že to bol veľmi príjemne strávený čas, poviem vám niekedy som nevedel, či to myslí vážne, alebo si robí zo mňa srandu. Veď posúďte sami!

Ako ste sa dostali k písaniu?

Toto si pamätám celkom presne, bolo to v roku 1990/1991, keď som nastúpila do prvého ročníka Základnej školy v Kružlove (okres Bardejov) 🙂 . Tam ma to všetko naučili.

Ale ako sa človek dostane k písaniu knihy?

Ono to nebolo hneď tak, že to bude kniha. Najprv niečo človek skladá… Už počas vysokoškolského štúdia nás viedli k tomu, aby sme niečo tvorili písali.

Tento konkrétny príbeh vznikol úplne spontánne. Raz som bola na jednom školení a z okna som celý deň mala výhľad na budovu oproti. Bola to budova strednej školy, z ktorej sa od obeda začali hrnúť študenti. Zaujalo ma ako vychádzali von, ako sa bláznili…  Tento obraz sa mi akosi vryl pod kožu. A možno ten študentský život bol podporený aj tým, že som niekoľko rokov pôsobila ako učiteľka na Cirkevnom gymnáziu vo Vranove nad Topľou, kde som mala stredoškolákov ako na dlani. 

Nebáli ste sa?

Jasné, že sa bojím, bojím sa o svoju rodinu, či budeme zdraví, či budeme mať prácu, teraz momentálne sa najviac bojím zubára. Neskutočne! Mám skvelú zubárku, ale aj napriek tomu mám veľký strach 🙂 !

Myslím, či sa nebojíte toho, že kniha nebude mať úspech?

Nepísala som knihu pre úspech! Knihu som písala v prvom rade sama pre seba, aby som si splnila svoj sen, veľmi pekne ďakujem RM media z Vranova nad Topľou, a potom mojím kolegom v práci, ktorí mi s ňou veľmi pomohli. A v druhom rade som ju písala pre tínedžerov, ktorí ju budú čítať. Zatiaľ prichádzajú len pozitívne spätné väzby, tak som rada. Poteší to!

Čo charakterizuje Vaše postavy?

Hlavná postava je Bella, ktorá, ako iné reálne stredoškoláčky, túži po veľkej, nekonečnej láske, po veľkých skutkoch od budúceho partnera. Príbeh dotvárajú jej spolužiaci. Veľký frajer a namakaný futbalista Jakub, ktorý balí jedno dievča za druhým. Tu sa natíska otázka, či by sa taký chlapec mohol zmeniť kvôli jednému dievčaťu, kvôli jednej láske. Trojuholník dopĺňa budúci lekár Mišo, poctivák, ktorý si stojí za svojím slovom. Slušáci majú veľké šance u dievčat, ale…    Celá trieda sa pripravuje na stužkovú slávnosť. Aj keď ide o spoločnú akciu, každý jeden sa na ňu pripravuje po svojom.

Čiže romantika nebude chýbať?

Ja som romantik od kosti, to je cítiť aj z tejto knihy. Jasné, že tam ide o love story, je to príbeh zo strednej školy z maturitnej triedy. Čiže romantika je na prvom mieste.

Chcete knihou mladých prevychovať?

To v žiadnom prípade. Je to príbeh, fikcia, a aj keď sú tam vyzdvihnuté pozitívne charakterové črty, nie je to mojím úmyslom.

Máte blízko k futbalu?

🙂 🙂 To sa ma pýta každý.

Tak prečo práve futbal zaberá veľkú časť Vašej knihy?

Panuje názor, že futbal je  pre chlapcov všetkých vekových kategórií veľmi blízka téma. A keďže som chcela, aby to nebol len romantický príbeh pre dievčatá, vsunula som tam postavu Jana, futbalistu, ktorý to chce dotiahnuť ďaleko. A tak, okrem tých romantických pasáži pre romantické stredoškolské duše, si tam nájdu svoje aj mladí stredoškolskí fešáci. 

Povedzte nám niečo o Vás….

Keď skončíme tento rozhovor, tak idem na obed 🙂

Ja som o Vás kdesi čítal, že ste certifikovanou trénerkou pamäti II. stupňa.

Máte dobré informácie, som. Venujem sa tréningu pamäti a veľmi ma to baví. Týmto sa zároveň chcem poďakovať pani riaditeľke Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou, ktorá mi umožnila a podporila ma v tomto štúdiu.

Tak ja vám želám za celý kolektív SMARTmug.sk, aby si vaša kniha našla k tínedžerom cestu a aby jej srdiečko stále bilo.

Ďakujem!

Ďakujem za rozhovor a ak vás kniha zaujala, objednať si ju môžete tu:

V prípade nejakých nejasností alebo problémov s objednávkou, kontaktujte nás na info (zavináč) smartmug.sk

[Form id=”19″]

 

Reklama (Heuréka)