Kompatibilné vs. originálne tonery

0
20

Kompatibilný alebo originálny toner? S týmito dvoma variantmi pri výbere tonerov sa môžete stretnúť v kamennom obchode aj eshopoch. Aký je medzi nimi rozdiel a ktorá voľba bude pre vás lepšia?

Originálne tonery

Kúpiť si originálny toner v praxi znamená ostať verný značke, respektíve výrobcovi vašej tlačiarne. Obstarávacia cena takéhoto tovaru bude určite vyššia v porovnaní s kompatibilným tonerom, na druhej strane si ale môžete byť istí perfektnou kvalitou tlače a faktom, že s originálom sú škody a prípadné poruchy na tlačiarni takmer úplne minimalizované. Je to ako v každom inom biznise, veď za značku sa platí všade.

Kompatibilné tonery

Tonery tohto typu majú prívlastok „kompatibilné“ z jednoduchého dôvodu. Napriek tomu, že nie sú vyrobené tým či oným výrobcom tlačiarne, budú do nej pasovať. Mali by pritom spraviť rovnakú službu ako tie originálne, avšak za výrazne menej peňazí. Niektoré zdroje uvádzajú, že výhodou kompatibilných tonerov je okrem ich ceny aj to, že výrobca ich plní oveľa väčším množstvom farby. S touto informáciou však nakladajte obozretne a radšej si ju overte vlastnou skúsenosťou.

Ktoré vybrať?

Ak sa vám značka vašej tlačiarne osvedčila v praxi a máte k jej výrobkom dôveru, môže to byť silný argument pri rozhodovaní. Pri kúpe kvalitných kompatibilných tonerov pravdepodobne pôjdete najskôr trochu do neznáma, čo však neznamená, že sa situácia nemôže zmeniť. Originálne tonery môžu byť často nedostupné, respektíve vznikne nutnosť doobjednať ich. To sa s kompatibilnými tak často nestáva a sú tou povestnou záchranou, ktorá prichádza v pravý čas. Ak ale máte tú možnosť, overte si pred kúpou výrobcu, prípadne obchod, kde budete tonery nakupovať. Dnes už nie je problém nájsť na webe množstvo recenzií, ktoré vám pri rozhodovaní môžu pomôcť v tom, aby ste nekúpili mačku vo vreci.

Zdroj: PR