Máte radi pivo? Čo tak vyskúšať 67,5-percentné?

0
22
Najsilnejšie pivo na svete - Snake Venom

Nie je isté, či sa tento nápoj dá ešte stále klasifikovať ako pivo, ale výrobca tak robí. Na trhu existuje veľmi veľa značiek, chutí, druhov tohto zlatistého moku, no jedna z nich vyniká okrem chuti (ak ju budete vôbec cítiť) aj niečím iným – obsahom alkoholu.

Škótsky pivovar Keith Brewery LTD má vo svojej ponuke aj šampióna v „ťažkej váhe“ len pre silné žalúdky. Nápoj, ktorý sa neoficiálne hrdí titulom najsilnejšie pivo na svete, má aj veľmi výstižní názov – Snake Venom, teda „hadí jed“. Našťastie sa v ňom nenachádza ani kvapka tohto jedu, je to skôr metaforicky opis jeho skutočnej sily, keďže obsah alkoholu je na úrovni 67,5%. Pre porovnanie, klasické piva sa pohybujú niekde okolo 5%, vína okolo 10% a štandardné pálenky majú približne 40%.

Asi jediný silnejší nápoj, ako toto, je už len povestný Absint, ktorý ho obsahuje ešte viac (cca. 80%). S každou kúpenou fľašou dostanete aj oficiálne písomné varovanie, že sa jedná o veľmi silný nápoj, ktorý by ste mali konzumovať vo veľmi malých dávkach – 35 ml a určite nie viac ako jedno na deň. Podobne ako vysoký je obsah alkoholu, tak je to aj s cenou. Jedna trojdecová fľaša (330 ml) stojí 54,99, čo z neho robí aj asi najdrahšie pivo na svete, nielen najsilnejšie.

Producent sľubuje, že mesačne dokáže vyrobiť 40 000 fliaš tohto moku, preto ak máte záujem, neváhajte a nakupujte.

Zdroj: drinksupermarket.com