Minulý rok hodili turisti do rímskej fontány Di Trevi 1,5 milióna dolárov

0
9
Fontána di trevi v Ríme

Jedna z legiend o večnom meste (Ríme) hovorí aj to, že ak ste v ňom a hodíte do fontány Di Trevi mincu pravou rukou ponad ľavé plece, isto sa do tohto mesta ešte aspoň raz vrátite. Či už tejto legende veríte alebo nie, musím povedať, že mne sa to potvrdilo a ako sa zdá, mnohí turisti tomu veria tiež. Svedčí o tom hodnota mincí, ktoré do tejto fontány hodili turisti počas minulého roka – 1,5 milióna dolárov.

Nuž, pekná suma, čo poviete? Ale kde skončia všetky tieto peniaze? Odpoveďou na túto otázku je jedno slovo – charita. „Predstavitelia mesta nám pravidelne doručujú vrecia plné mincí, ktoré do fontány hodili turisti,“ potvrdzuje túto skutočnosť Alberto Colajacomo, hovorca neziskovej katolíckej organizácie Caritas. Ako sa ďalej píše v správe NBC News, nie sú to len mince, ale aj rôzne predmety, ako napríklad okuliare, náboženské predmety (medaily) a pod.

Fontánu Di Trevi oficiálne otvorili v roku 1762 a od tej doby sa stala jednou z najznámejších atrakcií Ríma. K jej sláve bezpochyby prispel aj Federico Fellini svojim príbehom La Dolce Vita, vďaka čomu sa objavila aj na filmovom plátne.

Fontána je známa aj ako miesto, kde policajti radi vyberajú pokuty. Len pred nejakým časom tam zatkli muža, ktorý sa rozhodol v nej okúpať nahý, ale veľmi často sa stáva aj to, že ľudia sem prídu a začnú z vody vyberať mince, čo je takisto zakázané.

Zdroj: nbcnews.com

Reklama (Heuréka)