Miška: Ale šport nesmie chýbať!

0
4

Predstavujeme vám Mišku, pre ktorú je šport veľmi dôležitý, vždy bol a aj je jasným favoritom.

Miška, je šport súčasťou tvojho života od malička?

Jednoznačne. K športu všeobecne som sa dostala už ako malá, keďže obaja moji rodičia boli profesionálni športovci, tak ma od malička k tomu viedli.

Navštevovala si aj športovú školu?

Áno, po štyroch rokoch na základnej škole som prešla na športové gymnázium a venovala som sa naplno plávaniu. Trénovala som od rána do večera a myslela som si, že toto bude moja cesta. Ale prišli nejaké zdravotné problémy a ja som musela s plávaním skončiť.

Ako si sa potom dostala k bedmintonu?

Ako malá som ho hrávala, ale ešte som nemala povahu na súťaž so súperom. Keď som prestala s plávaním, hľadala som šport, ktorý by mi vyhovoval. A tak som sa k nemu v podstate po 16 rokoch vrátila. Začal ma veľmi baviť. Behom pol roka som sa zlepšila tak, že som mohla chodiť s dievčatami na súťaže, ktoré hrali od malička.

Vysoká škola bola potom asi jasná voľba?

🙂 Nemala som jasno v tom, kde by som chcela ísť. Rozmýšľala som nad farmáciou v BA a FTVŠ na TV a ANJ, nemala som to ľahké, lebo ma vzali na obe školy. Ale ten šport predsa len rozhodol. A teraz som už Bc. na FTVŠ.

Miška, máš za sebou nejaké úspechy? Spomenieš niektoré?

Mám nejaké umiestnenia z plávania, ale čo sa týka bedmintonu mám medailu s mojou 4-hrovou partnerkou z MS Slovenska junioriek a 2. miesto juniorským družstiev. Ďalej na GP A turnajoch, ktoré sa hrajú po celú sezónu sa tiež párkrát pritrafí nejaké to medailové umiestnenie, najmä v párových disciplínach.

Ako vyzerá tvoj tréning?

Na vysokej škole mám málo tréningov oproti tomu, keď som ešte bola na strednej. Bedmintonový tréning mávame najmä herný a bohužiaľ, väčšinou, ho nevedie tréner, ale my, hráči, sami. Začíname vždy nejakými cvičeniami na techniku a druhú polovicu hráme zápasy. Sama si chodím rada zabehať alebo zacvičiť do posilňovne.

Kto je tvoja najväčšia opora počas zápasov?

Mojou najväčšou oporou na kurte je moja spoluhráčka  zo štvorhry, Miška. Mimo kurtu rozhodne Šimi (priateľ, pozn. red.), veľmi ma podporuje a fandí mi.

Kde vidíš vo svojej hre priestor na zlepšenie?

V mojej hre je veľa priestoru na zlepšenie, hrám bedminton v porovnaní s ostatnými hráčkami veľmi krátko. V technike mám rozhodne nedostatky v backhande, ktorý mám veľmi špecifický. Najväčším nedostatkom je určite moja psychika, v nej mám jednoznačne najväčšie rezervy. Čiže, stále je priestor na zlepšenie.

Máš špeciálny jedálničiek?

Špeciálny jedálniček nemám, jem veľa ovocia a zeleniny, snažím sa vyhýbať sladkému, aj keď sa to nie vždy podarí. A snažím sa nejesť po 6. hodine.

Čo robíš, keď nešportuješ?

Hlavne som v škole, keď nie v škole, tak trénujem deti a snažím sa zarobiť si nejaké peniaze. Veľa času trávim so Šimim, beriem to ako najlepšie strávený voľný čas. Chodíme spolu športovať, prechádzať sa, do mesta a pod. Mám skvelý vzťah so sestrou, tak sa snažím tráviť aspoň nejaký čas s ňou a doma s rodinou.

Čo plánuješ robiť? Máš nejaké plány do budúcnosti?

Čo sa týka športu neviem konkrétne povedať, lebo momentálne mám dilemu či v bedmintone pokračovať alebo sa venovať naplno škole trénovaniu detí. Každopádne chcem úspešne doštudovať VŠ a potom si nájsť prácu, ktorá ma bude baviť. Ale šport nesmie chýbať!

Zdroj: mihalima

Reklama (Heuréka)