Najbohatším mužom planéty už nie je Bill Gates, ale … čítajte a dozviete sa jeho meno

0
4
Nový najbohatší muž sveta

Bill Gates, zakladateľ a majiteľ spoločnosti Microsoft, sa na prvom mieste rebríčka najbohatších ľudí sveta držal niekoľko rokov. No časy sa zmenili a kapitál sa prelial do vrecka iného boháča, ktorý do tohto pomysleného kresla s radosťou zasadol.

Najbohatším mužom planéty sa stal Jeff Bezos, majiteľ internetového obchodného gigantu Amazon.com. Za svoje prvenstvo môže vďačiť nárastu hodnoty akcií na svetových burzách, ktoré poskočili o 1,8% na hodnotu 1 071,31 dolárov, čím sa jeho osobný majetok dostal na hodnotu viac ako 90 miliárd dolárov.

Pán Bezos vlastní takmer 1/5 akcií spoločnosti Amazon, ktorých celková hodnota prekročila magickú hranicu 500 miliárd dolárov. Bill Gates, ktorý svetu najbohatších vládol od roku 2013 tak musel odovzdať štafetu inému.

Jeff Bezos založil Amazon.com v roku 1994, keď počas cesty z New Yorku do Seattlu napísal podnikateľský plán. Svoj obchod pôvodne umiestnil v garáži rodinného domu. Jeff bol tiež jedným z prvých investorov do spoločnosti Google, keď v roku 1998 investoval 250 000 dolárov, z ktorých sa časom stalo 3,3 milióna akcií, ktorých dnešná hodnota je cca. 3,1 miliardy dolárov.

Nuž, očividne mu ide karta.

Zdroj: cnbc.com