Nájdite si novú sedačku, ktorá bude aj o pár rokov stále moderná

0
3
Moderná sedačka
Moderná sedačka

Sedacia súprava je dôležitá súčasť najmä obývacích izieb. Pri ich výbere musíme zohľadňovať viacero faktorov, no väčšina z nás aj tak hľadí predovšetkým na cenu. Ak ale chcete kvalitnú sedačku, nájdite si novú sedačku, ktorá bude aj o pár rokov moderná. Na čo si ale dávať pozor pri výbere novej sedačky?

Neutrálne farebné prevedenie

Ak chcete sedačku, ktorá bude aj o pár rokov moderná, vyberajte si neutrálne farebné prevedenie. Každý rok býva moderná iná farba. Ak chcete mať modernú sedačku, je lepšie vybrať si neutrálne farebné prevedenie a sedačku oživiť farebnými dekoračnými vankúšmi. Je v podstate jedno, či si vyberiete pekné rozkladacie pohovky, alebo klasické sedačky. Vyberajte si predovšetkým neutrálne farby, ako sivú (svetlú, tmavú), čiernu, hnedú a béžovú.

Maximálne využite priestor, ktorý máte k dispozícii

Viaceré minimalisticky ladené domácnosti uprednostňujú klasické pohovky. Ak si ale môžete dovoliť väčší rozmer sedacích súprav, maximálne využite priestor, ktorý máte k dispozícii a kúpte si rohové sedacie súpravy. Rohové sedačky vám poskytnú dostatok priestoru na sedenie a mnohé sú dokonca aj rozkladacie.

Do väčších obývačiek odporúčame účkové sedačky. Tie sú však vhodné skôr do rodinných domov, kde obývačky sú prepojené s inou miestnosťou, najčastejšie jedálňou.

Kvalitný poťah

Ak chcete, aby bola sedačka moderná aj o pár rokov, je dobré vybrať si kvalitný poťah. Poťah by mal byť oteruvzdorný (oteruvzdornosť zistíte podľa metódy Martindale). Odporúčame predovšetkým materiály – mikroplyš, pravá koža, mikrovlákno, poprípade žakar.

Nájdite si takú sedačku, ktorá bude aj o pár rokov moderná. Nehľaďte na ceny, ale všímajte si farebné prevedenie, kvalitu poťahu, kvalitu konštrukcie a veľkosť sedacej súpravy.

Reklama (Heuréka)