„Najotravnejšia vec na svete“, alebo neslávne slávna Crazy frog tu je s nami už 20 rokov

0
59

Spomínate si na to nekonečne otravné: „ A ring ding ding ding ding a ring ding ding dingdemgdemg a ring ding ding ding ding ring ding baa-baa ring ding ding ding ding a ring ding ding dingdemgdemg a ring ding ding ding ding a bram ba am baba weeeeeee?“

Malá animovaná postavička „deformovanej“ žaby s veľkou jazdeckou čapicou a ešte väčšími okuliarmi na hlave, ktorá neustále poskakovala a snažila sa utiecť svojim pozemským prenasledovateľom. Že neviete o kom je reč? Je to presne 20 rokov, čo na svet prišla „najotravnejšia vec na svete“ – Crazy frog.

Hit z pera vtedajšieho študenta Daniela Malmedahla, ktorý ho náhodou  vytvoril počas snahy vytvoriť zvuk imitujúci motora. Daniel svoj „objav“ nahral na svoju web stránku, kde ho náhodou našla švédska televízna stanica a požiadala o dovolenie použiť ho vo vysielaní. Následne sa v roku 2003 na scéne objavil Erik Wernquist, ktorý k tomu dorobil zábavnú animáciu a vznikla „najotravnejšia vec na svete“.

Zvuk, ktorý neskôr výrobcovia mobilných telefónov nazvali ako Crazy frog bolo počuť takmer všade. V rozhovore pre HitQuarters sa Erik vyjadril, že ak „by bol vedel, že sa z toho stane taký hit, nikdy by im nedovolil pomenovať to takým hlúpym menom. Nemá to nič spoločné so žabou a už vôbec to nie je hlúpe.“

Nech už mal v úmysle čokoľvek iné, faktom ostáva, že postava Crazy frog sa stala skutočným hitom. S touto tematikou vznikli 2 počítačové hry a v roku 2005 sa pieseň v remixe Axela F stala hitom celej Európy. Len v samotnej Británii sa udržala na prvej pozícii celé 4 týždne.

A čo vy, ako vnímate tento otravný zvuk? Budem radi, ak sa vyjadríte v našom mini prieskume.