Nájsť si brigádu v Bratislave je hračka

0
12
Ako si nájsť brigádu

Leto je predo dvermi a študenti čakajú na posledný zvonec v tomto školskom roku. Už o pár dní začne všetkým študentom oficiálne voľno. Veľa z nich sa teší na oddych. Väčšina z nich však rozmýšľa ako počas tohoto obdobia získa peniaze.

Na hľadanie brigády nikdy nie je neskoro

Niektorí študenti si zabezpečili dobre platenú brigádu už začiatkom jari. “O pracovné možnosti som sa začala zaujímať už začiatkom marca. Je to ešte obdobie, v ktorom je veľká šanca nájsť dobre platené miesto“, hovorí Zuzana, ktorá si svoj život radšej plánuje dopredu. O platových podmienka, ktoré si zabezpečila však s nami rozprávať nechcela. „S podmienkami, ktoré som si dohodla s majiteľom som spokojná. Viac vám k tomu nepoviem.“ Na otázky akým spôsobom postupovala pri hľadaní brigády nás však zaplavila slušnou spŕškou odporúčaní. „Prvý prieskum som si urobila na internete. Webstránky ako napríklad brigada.sk vám urobia celkom slušný prehľad o tom, na akej úrovni sa teraz pohybujú približne platové podmienky brigádnikov. Potom som už len počkala kedy sa vyskytne niečo zaujímavé pre mňa“, pokračovala Zuzana.  

Našli sme aj takých, ktorí si našli brigádu ešte len nedávno. Ako hovorí Martin, tak brigádu si hľadá každý rok až na posledné dni a nikdy nemal problém s nájdením. „V Bratislave je možností a voľných miest neuveriteľne veľa. Kto si nenájde prácu tu, tak si ju nenájde asi nikde.“ Martin využíva na hľadanie tiež internetové webstránky, ktoré združujú veľké množstvo ponúk. “Začať si hľadať brigádu v Bratislave nikdy nie je neskoro”, dodal so smiechom. Chodil som pracovať dokonca aj cez školský rok. Prezradil, že napríklad internetový portál pracovne-ponuky.eu ponúka dobrý prehľad víkendových brigád v Bratislave. „Túto stránku by mal mať v záložkách každý študent v Bratislave. Veľa krát som využil možnosť ísť v sobotu pracovať a potom som sa mohol ísť do mesta trochu zabaviť“, dodal znovu veselým tónom. Na otázky ohľadom platu nemal problém odpovedať. „Vyberám si brigády, kde dostanem za hodinu aspoň 4 eurá. Vybrať sa vždy dá. Snažím sa vyberať možnosti, kde sa vypláca hneď po brigáde priamo na ruku. Nie vždy to však je možné. Väčšinou si tak za deň zarobím od 30 do 50 eur, čo nie je vôbec zlé.

Ďalší z našich respondentov Peter potvrdil, že má tiež dobré skúsenosti s portálmi ako je brigada.sk alebo pracovne-ponuky.eu. „Hlavne druhý menovaný web je pre mňa super. Často si chodím zarobiť nejaké peniaze na nočné smeny. Na tejto adrese mám prehľad o všetkých nočných brigádach v Bratislave, ktoré sú aktuálne k dispozícii“, začal debatu Peter.

Po rozhovoroch s viacerými respondentami sme sa len utvrdili v tom, že možností ako si nájsť možnosť zárobku v Bratislave je veľmi veľa a kto chce, tak si prácu nájde.

Zdroj: PR

Reklama (Heuréka)