Nebojte sa o majetok firmy vďaka spoľahlivej technike

0
199
Zabezpečenie
Zabezpečenie

Moderné technológie nám pomáhajú v mnohých oblastiach našich životov. Výnimkou nie je ani zabezpečenie rôznych objektov, či už proti nepovolaným návštevníkom počas našej neprítomnosti, alebo proti katastrofe menom požiar.

Nikto nepozvaný sa k vám nedostane

Obzvlášť pre majiteľov firiem, v ktorých priestoroch sa nachádza tovar, či iné veci, ktoré by mohli byť veľkým lákadlom pre zlodejov, je kvalitná elektrická zabezpečovacia signalizácia užitočným strážcom, ktorý nikdy nespí. Veď predsa nemôžete majetok svojej firmy osobne strážiť nonstop. Dobrá EZS, ako sa tieto „zabezpečovačky“ skratkovo označujú, to však dokáže.

Z čoho sa takáto EZS skladá? Jej „mozgom“ je ústredňa, ktorá spracúva informácie z rôznych detektorov a na základe toho vyhodnocuje, či došlo k narušeniu objektu. Ak vyhodnotí, že áno, dá o tom vedieť. Ako? Trebárs hlasnými sirénami, či sofistikovanejšie tým, že odošle SMS správu zodpovednému človeku, napríklad majiteľovi firmy, ktorý môže podniknúť ďalšie kroky.

Boj s požiarom sa rozhoduje už na začiatku

Oveľa väčšie škody ako „dlhoprstý“ návštevník však môže spôsobiť požiar. Obzvlášť ak je neskoro zistený a stihne sa rozšíriť. V najhorších prípadoch je hasenie prakticky len vyčkávaním na to, kedy všetko dohorí. Preto je pre úspešný boj s požiarom najdôležitejšia jeho včasná detekcia. A práve k nej vám dopomôže spoľahlivá elektrická požiarna signalizácia.

Podobne ako pri EZS aj pri EPS je základom ústredňa, na ktorú sú pripojené detektory citlivé na rôzne podnety, ktoré môžu signalizovať vznikajúci požiar. Ak zaregistrujú dym, zvýšené teplo, či plamene, alebo iné podnety, ktoré môžu predchádzať požiaru, vyšlú signál a ústredňa následne spustí poplach pomocou sirén alebo pomocou hlasovej signalizácie požiaru.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com