Nový kráľ internetu sa volá Luis Fonsi so svojim hitom Despacito

0
7
Najhranejšia skladba internetu

Trvalo to cca. 5 rokov čo speváka PSY s piesňou Gangam style na vrchole rebríčka sledovanosti na YouTube nahradila skladba z oficiálneho soundtracku k filmu Fast and Furious 7 – Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth. Ale ako sa zdá, čoskoro ani to nebude pravda.

Po 6 mesiacoch od svojho zverejnenia sa hit Despacito  (Luis Fonsi) stal bezkonkurenčným novým kráľom v sledovanosti a počúvateľnosti na internete. A dá sa predpokladať, že to bude na dlhé roky. Videoklip, na ktorý sa už stihlo urobiť nespočetne veľa cover verzií, či dokonca paródii, si podľa údajov časopisu Billboard ľudia stihli na všetkých platformách pozrieť viac ako 4,6-miliardy-krát. Myslí sa tým originálna pieseň ako aj remix v spolupráci s Justinom Bieberom.. Na samotnom YouTube to je cca. 2,6 miliardy pozretí k tomu je potrebné prirátať 1,1 miliardu sledovaní cez Spotify a ešte aj zvyšné milióny vypočutí v podobe len zvukovej stopy bez videa.

Len tak ďalej a o pár mesiacov otvoríme konzervu s ruskými sardinkami a ozve sa dobre známe „Despacito“. Ak by ešte stále niekto nevedel o akej piesni je reč, nech sa páči…

Zdroj: engadget.com

Reklama (Heuréka)