Nový nástroj „Adobe Cloak“ dokáže z videí odstrániť nechcené predmety

0
11
Adobe cloak na úpravu videa

Počas prestížnej konferencie venovanej kreativite (Adobe MAX) sa softwarový gigant, spoločnosť Adobe, okrem iných vecí pochválil aj revolučnou technológiou, ktorú už roky poznáme v prípade úprav statických obrázkov, teda fotografii. Jedná sa o možnosť z videa graficky odstrániť nežiaduce objekty, osoby, alebo čokoľvek iné, čo nám tam jednoducho zavádza. Mnohí to označujú ako „Photoshop pre videa“.

V praxi to znamená to, že ak si pri nakrúcaní videa nevšimnete, že v zábere ostal voľne stojací statív, alebo sa na tričku okoloidúceho nachádza nechcená reklama, žiadny problém. Pomocou Adobe Cloak sa to dá jednoducho odstrániť v postprocese. Ak si predstavíme, že ak by sme to chceli urobiť dnes, tak by sme v podstate museli umelo upraviť každý jeden snímok danej časti videa, v porovnaní s týmto to je ako malý zázrak.

Počas prezentácie tohto nástroja odborníci z Adobe ukázali ako z videa dokázali odstrániť stĺp pouličného osvetlenia, ktorý bránil v dokonalom výhľade na katedrálu v pozadí. Je jasné, že táto technológia je ešte stále len v procese vývoja a doposiaľ nepoznáme žiadny termín (ak vôbec nejaký bude) kedy by sme sa s týmto nástrojom mohli reálne stretnúť pri úpravách našich videí.

Zdroj: petapixel.com

Foto: video screenshot

Reklama (Heuréka)