Odrádzajú vás niektoré názory od bieliacich pásikov? Tomuto neverte

0
123

Množstvo ľudí túži po skutočne žiarivo bielych zuboch. Pre dosiahnutie vysnívaného bieleho chrupu je však často potrebné viac ako „len“ pravidelné a dôkladné čistenie zubov. Zubné pasty totižto pôsobia len na povrchu zubov.

Bieliace pásiky sú pre ľudí so zdravým chrupom absolútne bezpečné

K dosiahnutiu skutočne bielych zubov nám však často bráni znečistenie pod zubnou sklovinou. Našťastie aj s týmto znečistením sa dá efektívne a z pohodlia domova bojovať a to vďaka účinným bieliacim pásikom.

Avšak ani bieliace pásiky sa nevyhýbajú rôznym mýtom, ktoré spochybňujú ich používanie. Ak práve uvažujete o kúpe bieliacich pásikov, je možné, že ste na niektoré z týchto mýtov už narazili a teraz pochybujete, či s takouto formou bielenia zubov vôbec začať. Poďme si teda niektoré z týchto mýtov rozobrať.

Asi najčastejší mýtus týkajúci sa bieliacich pásikov je ten ohľadom ničenia zubnej skloviny. Bieliace pásiky však zubnú sklovinu neničia. Nie je to totižto chemicky možné. Na sfarbenie zuba pôsobia organické substancie, ktoré však tvoria len zhruba 2% jeho skloviny. Zvyšok sú kryštály anorganického pôvodu a na tie látky v bieliacich pásikoch nepôsobia.

Bieliace pásiky fungujú u každého odlišne. Ale rozhodne sú účinné

Často sa spochybňuje aj samotný účinok bieliacich pásikov. Treba však dať na názory ľudí, ktorí kvalitné bieliace pásiky naozaj vyskúšali a tí sa jednoznačne zhodujú v tom, že bieliace pásiky sú maximálne účinné.

Ďalší mýtus nie je ani tak o spochybňovaní fungovania bieliacich pásikov ako skôr o jeho prekrúcaní. Môžete sa totižto stretnúť s ľuďmi, ktorí budú tvrdiť, že tie a tie pásiky vám vybielia zuby presne o toľko a toľko odtieňov. Poctivý predajca vám však povie, že sa to nedá presne určiť, keďže výsledky sú individuálne a vplýva na ne množstvo faktorov. Samozrejme, to však nič nemení na fakte, že bieliace pásiky sú skutočne účinné.

Zdroj obrázku: Ersler Dmitry / Shutterstock.com