Pár zaujímavých tipov, ako si skrášliť okolie bazéna

0
95
Moderná dlažba okolo bazéna
Moderná dlažba okolo bazéna

Leto je síce ešte ďaleko, no ak máte bazén a uvažovali ste o tom, že si okolie bazéna nasledujúci rok skrášlite, máme pre vás pár zaujímavých tipov, ako si okolie zapusteného bazéna skrášliť a zároveň si pri ňom vytvoriť oddychovú zónu.

Protišmyková dlažba okolo bazéna

Samozrejmosťou je výmena dlažby. Ak máte okolo bazéna popraskanú a znehodnotenú dlažbu, ktorá veľmi ťažko zvláda výkyvy teplôt a mráz, odporúčame vám starú dlažbu vytrhať a umiestniť tam kvalitnejšiu a hlavne protišmykovú dlažbu.

Protišmykové vlastnosti má travertín. Prírodný kameň, ktorému nevadia výkyvy teplôt a je nárazuvzdorný.

Pri výbere novej modernej dlažby okolo bazéna buďte náročný. Myslite najmä na bezpečnosť všetkých, ktorí sa budú v bazéne kúpať, najmä však na tých najmenších – deti.

Bazénový lem

Zapustené bazény potrebujú mať kvalitný bazénový lem. Bazénový lem z prírodného kameňa travertín vám zaručí 100% trvácnosť, bezpečnosť pri vstupe do bazéna a kvalitu, ktorú nikde inde nenájdete. Travertín je pevný prírodný kameň, ktorý nestráca svoju farbu, je pevný a odolá akýmkoľvek výkyvom počasia.

Ak si plánujete dať vyrobiť novú travertínovú dlažbu okolo bazéna, pri výbere bazénových lemov uprednostnite travertínové bazénové lemy. Sú luxusné, nadčasové a samozrejme aj kvalitné.

Zariadenie oddychového kútika

Keď si budete chcieť vychutnať ovocné šťavy a osviežujúci chladivý nápoj, keď vyjdete z bazéna, kde si sadnete a kde si položíte tento drink?

Ak nemáte žiadny oddychový kútik v blízkosti bazéna, neváhajte a budúce leto si ho zriaďte. Stačí vám nábytok z umelého, alebo aj pravého ratanu, dobré podsedáky, kvalitný slnečník a dobrá nálada.

Kúsok od bazéna vám odporúčame umiestniť aj solárnu sprchu, ktorá využíva slnečné žiarenie ako alternatívny zdroj energie.