Po kúpe letenky za 46 libier prišla na to, že v lietadle poletí úplne sama

0
8
Sama v lietadle

Istej Škótke sa ani nevie ako a v podstate splnil sen, a to hneď 2-krát. Najprv to bolo v podobe dovolenky a oddychu na Kréte a potom aj nadštandardné zaobchádzanie zo strany personálu v lietadle. Dôvodom bola letenka, ktorá ju síce stála len 46 libier, no v lietadle letela úplne sama.

Pôvodne mali lietadlom spoločnosti letieť traja pasažieri, no keďže sa dvojica cestujúcich na letisku neukázala, nakoniec sa v lietadle spoločnosti Jet2 z Glasgowa na Krétu ocitla úplne sama. Pre 57-ročnú Karon Grieveovú z mesta Ayrshire to bol zážitok na celý život.

Pilot si toho počas letu mohol dovoliť aj podstatne viac, a tak svoju jedinú pasažierku oslovoval jej krstným menom a pravidelne ju informoval o tom, čo sa dialo pod nimi, resp. nad akými krajiny práve prelietali.

Vďaka dostatku možností na sedenie si mohla vybrať kde bude sedieť. Ohľaduplný personál nemal problém ani s tým, aby si sadla na miesto spadajúce do prvej triedy, teda ako VIP cestujúci.

Ako neskôr uviedla letecká spoločnosť, let opačným smerom bol presne opačný prípad, pretože lietadlo so 189 pasažiermi bolo viac ako plné. Karon si teraz užíva mesačnú dovolenku na Kréte, kde zároveň pracuje na svojej novej knihe s kriminálnym príbehom A Cosy Crime.

Zdroj/Foto: independent.co.uk