Portégé Z20t – nový model od Toshiby

0
3

Toshiba uviedla na trh nový model laptopu, ktorý je špecifický tým, že je kombinovaný funkciami notebooku a tabletu zároveň.

Spoločnosť ďalej pri modeli Portégé Z20t zdôrazňuje, že ich novinka bude obsahovať batériu, ktorej kapacita by mala vystačiť používateľovi až 17 hodín. Tento typ laptopou nie je v poslednej dobe nezvyčajný, veď aj značka Lenovo má model Yoga, ktorý sa neustále zdokonaľuje a pred nedávnom prišli na trh s lepšou verziou Lenovo Yoga Tablet 2.

Ako si môžete všimnúť, model Portégé má v sebe zabudovanú dokovaciu stanicu, ktorá mu dáva možnosť stability, no zároveň z neho robí flexibilný a všestranný laptop. Ten má prichystaný displej s 12,5 palcami a rozlíšením až 1920 x 1080, čo sa rovná 176 pixelov na palec (PPI). Možno sa to zdá, že to nie je niečo extra oproti Surface Pro 3, ktorý má až 216 pixelov na palec, no pre bežných používateľov by mal byť dostačujúci.

Portégé Z20t by v sebe mal skrývať procesor Intel Core M series, 4 až 8 GB pamäť RAM, integrovanú grafickú kartu Intel HD Graphics a 256GB úložného priestoru. Taktiež ponúka 2048 dotykových bodov, preto je súčasťou balenia taktiež aj dotykové pero Wacom, ktorého funkciou je zjednodušiť jeho používanie. Toshiba uviedla, že batéria jej laptopu vydrží až 17 hodín. Ako je to možné? Laptop je stavaný tak, že klávesnica má svoju batériu a oblasť displeja zasa svoju. Preto je aj výdrž patrične rozdelená. V režime tabletu by mal tento model fungovať 9,1 hodiny a v režime laptopu zas spomínaných 17 hodín (h), konkrétne 17,4 h.

Laptop bude ďalej obohatený funkciami ako Bluetooth 4.0, microHDMI, microUSB porty a rozhranie wifi 802.11ac. Ďalej bude obsahovať prekvapujúco zvýšenú konektivitu full-size RGB, HDMI vstup, Gigabit Ethernet a dva USB 3.0 porty – tieto porty by mali byť umiestnené na odpojiteľnej hornej časti.

Cena Portégé Z20t zatiaľ nie je uvedená, no je jasné, že by sa mal predávať už v prvej polovici roka 2015.

Zdroj: gizmag.com