Revolúcia v pamäťových kartách – SanDisk predstavil 1 TB pamäťovku

0
4

Spoločnosť SanDisk sa za ostatné roky vypracovala na lídra na trhu s pamäťovými kartami. Vďaka ich kvalite a spoľahlivosti predbehli svojich rivalov o dosť pekný kus. No aj napriek tomu nezaháľajú a neustále pracujú na nových konceptoch, ktorými môžu uspokojiť nepretržite sa zväčšujúce nároky svojich zákazníkov.

Tak to bolo aj v roku 2014, kedy spoločnosť ako prvá na svete predstavila 512 Mb pamäťovú SD kartu. Za jej cenu (800 dolárov) si v tom čase človek mohol síce kúpiť celý fotoaparát, ale to nič nemení na fakte, že tí, ktorí ju chceli a mali na to, si ju jednoducho mohli zaobstarať.

Dva roky je vo vývoji moderných technológií naozaj dlhá doba a to, čo niekedy bolo svetovým rekordom, je dnes už zastarané. Dnes bol tento rekord prelomený a to správou o vytvorení 1 TB pamäťovej SD karty, ktorú úspešne predviedli na výstave Photokina v nemeckom meste Kolín nad Rýnom.

1 TB úložného priestoru je skutočne veľa. Pre lepšiu ilustráciu ponúkame grafiku od ľudí z PC Ninja:

Podľa vyjadrenia spoločnosti SanDisk, tento veľký úložný priestor je odpoveďou na neustále sa zvyšujúce nároky na pamäťové média, a to predovšetkým v súvislosti so záznamom videa v kvalite 4K, programoch pre virtuálnu realitu a podobne.

Nevýhodou takto objemnej je, že čas potrebný na získanie údajov z tejto karty môže byť pre niekoho príliš dlhý ak nehovoríme o možnej strate údajov, ktorá je v niektorých prípadoch nenahraditeľná.

Na spomínanej výstave spoločnosť SanDisk predstavila len prvý prototyp karty, pričom nie sú známe žiadne ďalšie informácie ohľadne možného dátumu uvedenia na trh alebo jej cene.

Zdroj: gizmodo.com

Reklama (Heuréka)