Slováci vymysleli prvú bezfarebnú kávu na svete… už žiadne škvrny na zuboch a šatách

0
25
Bezfarebná káva zo Slovenska

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o čistú vodu, ale táto tekutina je vyrobená z kvalitných kávových zŕn odrody Arabika. Milovníci kávy sa odteraz môžu tešiť na bezfarebnú kávu, ktorá nezanecháva žiadne škvrny na oblečení ani zuboch.

A najšokujúcejšie na tom všetkom je to, že táto káva vznikla na Slovensku. Bratia Dávid a Adam Nagyovci tento nápoj vytvorili po tom, čo dlhé roky zápasili s problémom zožltnutých zubov ako následok pitia kávy. Ich revolučný objav označený CLR CFF vznikol po 3 mesiacoch úpenlivého hľadania vhodnej chemickej zlúčeniny, ktorá by si ponechala pôvodné vlastnosti kávy, no bola by bezfarebná, ako čistá voda. Na svojej oficiálne stránke sľubujú, že káva je vyrobená z „vysoko kvalitnej čerstvo praženej kávy Arabika“. Navyše údajne neobsahuje žiadne stabilizátory, konzervanty a sladidlá. V jednej fľaše sa nachádza 100 mg kofeínu, takže by vás mala postaviť na nohy.

Na svojej stránke ju ponúkajú v 2 alebo 5-balení za cenu od 5,20 €, pričom jedna fľaša by vám podľa ich slov mala vystačiť na celý deň.

Zdroj: clrcff.sk