Šokujúce billboardy poukazujúce na nenásytnosť súčasnej konzumnej spoločnosti

0
9
Billboardy vo Varšave

Pri kolapse textilnej fabriky v indickom Bangladéši našlo pod jej sutinami svoju smrť 1 134 obetí, z ktorých bola väčšina detí. V roku 2013 došlo v tom istom meste k 3 zo 4 najväčších tragédií odevného priemyslu. Ak sa nad tým zamyslíme, tak v podstate za to môžeme všetci, a to predovšetkým kvôli spôsobu nášho súčasného života založeného na konzume.

Keď sa veľké nadnárodné spoločnosti snažia nájsť výrobcu pre svoj tovar, miestni obchodníci nemajú inú možnosť len ísť s cenou práce nižšie a rýchlosťou výroby zase naopak vyššie. Ak nedokážu splniť požiadavky investora, ten sa jednoducho otočí a pôjde niekde inde, kde sa mu jeho predstavu o cene podarí zrealizovať. Cestou ako dosiahnuť nízke výrobné náklady je znížiť odmenu pre robotníkov, zhoršiť pracovné podmienky a samozrejme aj obísť požiadavky na bezpečnosť v práci a dopad na životné prostredie. Bežná prax, ku ktorej dochádza takmer v každej odevnej fabrike v Indii.

V snahe poukázať na tento nezdravý fakt sa Livia Firthová rozhodla vytvoriť sériu reklamných billboardov, na ktorých prináša skutočný pohľad na to, čo sa skrýva za nízkou cenou nášho značkového oblečenia. Billboardy umiestnila v uliciach Varšavy.

Zdroj: boredpanda.com

Foto: Livia Firth

Reklama (Heuréka)