Spôsob ako sa dostať k svojej batožine na letisku ako prvý nie je nič náročné

0
25
Batožina na letisku

Aj keď je letecká doprava naozaj rýchla, jej neodmysliteľnou súčasťou je niekedy aj nekonečné čakanie na letiskách. Z hľadiska bezpečnosti a počtu ľudí to je celkom prirodzené, no z pohľadu jednotlivca sú tie hodiny pred a po odlete niekedy doslova na nevydržanie. A azda najhorší pocit je, keď stojíte pred dopravným pásom s batožinou a ten váš kufor nie a nie prísť. Údajne však existuje celkom neškodný trik, ako dosiahnuť, aby ho zamestnanci letiska vyložili medzi prvými.

Všetko, čo musíte spraviť je presvedčiť zamestnanca letiska, aby vašu batožinu pri check-ine označil nálepkou „krehké“. Takto označenej batožine by sa malo ujsť doslova VIP zaobchádzanie v zmysle, že ju do lietadla naložia medzi poslednými a naopak po pristáti vyložia spolu s prvými kuframi.

Treba mať však na pamäti, že väčšina leteckých spoločností používa vlastný dizajn týchto nálepiek, preto ak sa vám to podarí na jednom letisku, logicky to nemusí platiť aj na každom inom, obzvlášť ak zmeníte aj leteckú spoločnosť.

Podobne je to aj s poradím na check-ine. Čím neskôr sa dostanete na rad, tým skôr vašu batožinu vyložia na letisku po pristáti. Toto však nemusí platiť 100-percentne, pretože rôzne letecké spoločnosti môžu mať odlišné systémy spracovania batožiny.

Nech už funguje jedno alebo druhé, jediná istota je si to vyskúšať na vlastnej koži, poprípade si odstať spomínané hodiny na letisku.

Zdroj: travelandleisure.com

Foto: pixabay.com