Super rýchly „šijací robot“ spoločnosti Adidas dokáže ušiť tričko za menej ako 4 minúty

0
25
Adidas zavádza super rýchleho robota na výrobu tričiek

Nový automatizovaný šijací stroj, známy ako „sewbot“, ktorý spoločnosť Adidas zaviedla do svojej výroby tričiek je podstatne rýchlejší a lacnejší ako ktorýkoľvek doterajší spôsob výroby.

„Zariadenie používa systém kamier a ihiel, ktorými overuje umiestnenie látky na šijacej ploche s podstatne vyššou rýchlosťou ako to dokáže človek pomocou svojich očí,“ uvádza sa vo vyhlásení výrobcu, spoločnosti Softwear Automation z Atlanty. Doposiaľ bola výroba tričiek výhradne ľudskou záležitosťou. No správy o tejto technológii by mohli znamenať, že ľudí v tomto segmente výroby nahradia stroje.

Na vývoj tohto robota dostala spomínaná firma v roku 2012 dotáciu vo výške 1,25 milióna dolárov s cieľom vyvinúť robota, ktorý by bol umiestnený v čínskej textilnej fabrike Tianyuan Garments, konkrétne v jej americkej pobočke v Little Rock, štát Arkansas.

Výroba jedného trička od nastrihania látky až po posledný šev trvá približne 4 minúty. S 21 linkami tak budú schopní vyrobiť 800 000 tričiek denne s cenou takéhoto trička približne 33 amerických centov.

Po úspechu, ktorý spoločnosť Softwear Automation dosiahla s robotom na výrobu tričiek skúšajú niečo podobné aj pri výrobe rifľoviny a výrobkov z nej.

Zdroj: thenextweb.com