Tesla predstavila nový elektrokamión, o ktorý je údajne už teraz veľký záujem

0
7
Tesla predstavil elektrokamión

Ak si predstavíme počet kamiónov na našich cestách s tým, že len v samotných USA sa ich počet odhaduje na 2 milióny, potom je zrejmé, že každý, kto chce vstúpiť na tento obrovský trh nebude mať núdzu o nových zákazníkov. Platí to obzvlášť ak je v ponuke niečo prelomové, ako napríklad nový kamión z dielne spoločnosti Tesla.

Výkonný riaditeľ menovanej spoločnosti, Elon Musk, pred pár dňami oficiálne predstavil jeho vlastnú víziu ekologickej kamiónovej prepravy. Má ňou byť nový 18-kolesový krásavec s dojazdom slušných 900 kilometrov. Týmto svojim produktom sa chystajú vyvolať menšiu revolúciu v kamiónovej preprave tovarov.

Ťahač má dostatočne silné motory, aby bez návesu dosiahol rýchlosť 100 km/h za 5  sekúnd a s plným nákladom do 20 sekúnd. V porovnaní s dnešnými naftovými ťahačmi je to veľmi pekný výsledok, pretože im to pri plnom náklade trvá aj celú minútu. Okrem toho, s dobíjaním na nových dobíjacích staniciach (Megacharger) do 30 minút je auto schopné dojazdu cca. 700 kilometrov.

Pri tvorení dizajnu vozidla sa pamätalo predovšetkým na pohodlie vodiča. Okrem dvoch veľkých dotykových displejov, ktoré prinášajú informácie o stave vozidla a obrazom z kamier pomáhajú vodičovi vykryť tzv. slepý uhol, auto ponúka aj možnosť zapojiť sa do závesu viacerých kamiónov s vedúcim vozidlom vpredu, a využiť tak možnosti autonómneho riadenia vozidla.

Len pár dní po ohlásení tejto automobilovej novinky prišla správa, že obchodný reťazec Walmart si predobjednal 15 a kanadská sieť potravín Loblaw dokonca až 25 týchto vozidiel. Auto by sa do produkcie malo dostať v roku 2019.

Zdroj: mymodernmet.com

Foto: Tesla

Reklama (Heuréka)