Tieto ochranné pracovné prostriedky by mal mať k dispozícii každý manuálny pracujúci zamestnanec

0
4
Pracovný odev
Pracovný odev

Každý podnikateľský subjekt je povinný zabezpečiť všetkým zamestnancom kvalitné ochranné pracovné prostriedky. Viacerí sa však snažia ušetriť a ochranné pracovné prostriedky nakupujú od pofidérnych predajcov. Viete ale ktoré ochranné pracovné pomôcky by mal mať k dispozícii každý manuálne pracujúci zamestnanec?

Pracovné odevy

Montérky, reflexné odevy, zváracie odevy, mikiny, nepremokavé odevy a množstvo ďalšieho nájdete v sekcii pracovné odevy. Povinnosťou každého zamestnávateľa je zabezpečiť kvalitné pracovné odevy, ktoré neohrozia zdravie zamestnancov a budú ich chrániť pred nebezpečenstvom, ktoré im môže hroziť pri výrobe finálnych produktov.

Pracovné odevy musia byť kvalitne ušité, musia byť z kvalitných materiálov a musia vydržať niekoľko mesiacov aj pri dennodennom používaní. Je nutné poznať veľkosť každého jedného zamestnanca, preto skôr, ako pôjdete objednávať nové pracovné odevy, majte spísané miery každého jedného manuálne pracujúceho zamestnanca.

Pracovná obuv

Okrem pracovných odevov, vrátane pracovných búnd, nezabúdajte ani na pracovnú obuv. Obuv zamestnancov musí byť vzdušná, pevná, odolná voči chemikáliám, odolná voči nárazom a hlavne musí mať protišmykovú podrážku. Ak chcete zainvestovať do kvalitnej pracovnej obuvi, uprednostňujte slovenských predajcov a hlavne slovenských výrobcov pracovnej obuvi.

Ochranné okuliare, rukavice a prilba

Okrem pracovných odevov a pracovnej obuvi by mal mať každý zamestnanec k dispozícii ochranné okuliare, rukavice a prilbu. Hlava, oči a ruky musia byť pri náročnej manuálnej práci chránené. Oči môžu ohrozovať malé kúsky materiálu, nebezpečné chemikálie zase môžu ohrozovať ruky robotníkov. Samozrejmosťou je aj prilba, ktorá musí byť použitá pri práci, kde hrozí riziko pádu väčších nebezpečných vecí na hlavu.

Reklama (Heuréka)