Tipy ako by sa mali páni obliecť na pohovor

0
14

Dostali ste pozvanie na pohovor, ale neviete, ako sa obliecť? Elegantný štýl zaujme na každom jednom mužovi a k jeho vytvoreniu nepotrebujete žiadne špeciálne mágie ani kúzla. Postačí vám trocha dôvtipu, pár odporúčaní na kvalitné oblečenie a štipka zdravého sebavedomia, ktoré sa dnes veľmi cení.  V oslovení potenciálneho zamestnávateľa to predsa nie je len o odborných zručnostiach, ale aj kvalitnom oblečení, na ktorého výber sa teraz spoločne pozrieme.

Informácie, ktoré vám pomôžu s prípravou na celý pohovor

Ako prvé si zistite všetky informácie, ktoré ste kedy počuli o spoločnosti, v ktorej chcete pracovať. Každý z nás má aspoň minimálny prehľad o firmách pôsobiacich v okolitom regióne. 

Akékoľvek informácie tohto druhu sú užitočné a pomôžu vám s prípravou na celý pohovor. Prinajmenšom bude pre vás jednoduchšie pochopiť, aký štýl je v konkrétnej firme prijatý.

Ak ale predsa len o zamestnávateľovi nič neviete, potom si na pohovor vyberte oblečenie klasického štýlu. A pokiaľ neviete, čo si pod týmto pojmom predstaviť, čítajte ďalej.

Skúste pánske sako

Pánske sako je kus odevu, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadneho muža. Módne pánske saká si môžete obliecť na pracovné stretnutia či do spoločnosti. Obľube sa ale tešia aj športovo-elegantné saká, ktoré sa používajú na neformálne stretnutia či posedenie s priateľmi.

Ešte ležérnejší štýl dýchajúci uvoľnenosťou však dosiahnete, ak si pánske sako oblečiete k rifliam. A práve tento typ oblečenia môžete zvoliť aj na pracovný pohovor.

Kombinujte kvalitu s kvalitou

Či už siahnete po elegantnom alebo športovom modeli saka, na celkový dojem vplýva aj voľba ostatného oblečenia a obuvi. Elegantné pánske sako kombinujte s kvalitnou a čistou košeľou, kravatou z nekrčivého materiálu a poltopánkami.

Aj športové modely vyžadujú správne zladenie. Iste si k nim neoblečte lacno pôsobiace tričko. Pokazili by ste tak celý dojem. Vyberte kvalitné nohavice či rifle, športovú alebo elegantnú košeľu alebo tenší sveter.

Pánske hodinky – nestarnúci doplnok

Pánske hodinky nie sú len módnym či praktickým doplnkom k oblečeniu. Majú svoju výpovednú  hodnotu a sú súčasťou celkového vzhľadu moderného muža. Odrážajú nielen jeho spoločenské postavenie, ale veľa prezradia aj o jeho záujmoch a štýle.

Pri kúpe hodiniek vyberajte podľa účelu a dizajnu. Iné hodinky sú vhodné na nosenie pri športových aktivitách a iné do práce. Na šport sú lepšou voľbou odolnejšie modely, ktoré sa okrem športového dizajnu tiež vyznačujú vodeodolnosťou.

Na pracovný pohovor však voľte niečo viac elegantnejšie a jemnejšie, možno skôr s analógovým zobrazením času. Malý detail, ktorý o vás prezrádza, že ste duševne aj fyzicky zrelá osoba predurčená na úspech.

Elegantné pánske hodinky

Elegantné pánske hodinky doslova pritiahnu pozornosť. Zladíte ich s oblekom a kravatou, no výborne vyniknú aj v kombinácii s uvoľneným štýlom nenútenej elegancie, s ktorým na pohovore určite nič nepokazíte! Pri ich kúpe odporúčame vsadiť na známe značky. Takéto elegantné pánske hodinky vám potom zaručia ich vysokú kvalitu a bezproblémový chod na niekoľko rokov.

Všetko, čo musíte urobiť pre svoj úspech

U mužov sa moc experimentovať neoplatí. Ak si to bez príjemnej vône obľúbeného parfumu už ale neviete predstaviť, pozor na množstvo. Rovnako buďte opatrní aj s účesom. Žiadny komplikovaný štýl! Čisté a upravené vlasy sú základ.

Nevyberajte si ani divoké farebné kombinácie. Ak sa neuchádzate o pracovnú pozíciu v módnom priemysle alebo o pozíciu kreatívneho dizajnéra, bude to spôsobovať len zbytočne veľa otázok a chaos.

Veľa závisí aj od toho, v akom ročnom období sa o svoju pracovnú pozíciu uchádzate, nikdy si ale na pohovor neobliekajte nič príliš krátke. Ten jeden deň to predsa v dlhých nohaviciach a uzavretých topánkach s polokošeľou a elegantným sakom určite vydržíte. Ide nakoniec o vašu budúcnosť, úspech a kariéru.

Samozrejme, nesmiete zabudnúť, že ani správne vybrané oblečenie nezaručuje okamžitý a očakávaný výsledok. Musíte sa v danej problematike aj vyznať. Vhodne zvolené oblečenie vám ale pomôže zvýšiť šance a pozitívne zapôsobiť na vaše okolie.